Звільнення від оподаткування встановлення протезу суглоба

29 січня 2019, 18:25 до роздiлу

Мирослава Зайцева

Фізична особа (реципієнт) звернулась в благодійний фонд за допомогою - необхідність протезування тазостегнового суглобу, підтверджуючі документи з лікарні надано. Фонд по рекомендації лікаря укладає договір на придбання протезу суглоба у ФО-П... Далі по документам безкоштовно протез передається хворому, який після операції надає епікріз, що операція проведена і протез (згідно документам) установлено. Питання - в цій ситуації допомога звільняється від оподаткування?

Відповідь

Вікторія Смолякова

29 січня 2019, 18:25

Добрий день, Мирослава.

В цій ситуації допомога звільняється від оподаткування ПДФО та ВЗ. Але у звіті 1ДФ її необхідно відобразити.

Допомога на лікування і медичне обслуговування

Порядок та умови надання неоподатковуваної допомоги на лікування і медичне обслуговування регулює п.п. 165.1.19 ПКУ.

Мета надання. Компенсація вартості лікування і медичного обслуговування.

Умови надання. 1. Одержувач допомоги — платник податку, що потребує лікування (медичного обслуговування), або член його сім’ї першого ступеня спорідненості, дитина, яка перебуває під опікою або піклуванням платника податку.

2. Допомога може бути надана у вигляді коштів або майна (послуг)

3. Положення п.п. 165.1.19 ПКУ можуть бути застосовані благодійною організацією за наявності відповідних документів, що підтверджують цільовий характер надання грошових коштів на оплату лікування або медичного обслуговування (у разі здійснення попередньої оплати таких послуг) або факт надання послуг з лікування або медичного обслуговування платника податків (якщо оплата здійснюється після надання таких послуг) (див. УПК, затверджену наказом Мінфіну від 10.04.2014 р. № 235).

Неоподатковувана сума. Не обмежена розміром.

Форма № 1ДФ. Неоподатковувані суми допомоги на лікування і медичне обслуговування відображають у розд. I Податкового розрахунку за формою № 1ДФ в окремому рядку з ознакою доходу «143», а в розд. II за рядком «Військовий збір» — у загальній сумі доходів, нарахованих/виплачених фізособам.

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути