Зміна цільового призначення благодійних коштів

18 листопада 2019, 13:30 до роздiлу

Вікторія Артеменко

Доброго дня!На рахунку БО був залишок коштів зі збору коштів для лікування онкохворої дитини. Мали перерахувати родині на подальше лікування, але не встигли. Дитина померла. Чи може БО протоколом, на підставі клопотання третьої особи (класного керівника школи), змінити цільове призначення (з "лікування" на "поховання")?Які є варіанти правильного оформлення і виплати залишку зібраних коштів родині? Які виникають при цьому податкові наслідки?Дякую за відповідь.

Відповідь

Вікторія Смолякова

18 листопада 2019, 13:30

Добрий день, Вікторія.

Змінити цільове призначення,  звістно, можна,  алє на прохання одно з батьків дитини, а не сторонньої особи.  Оформити можна як протоколом так і наказом.

Що стосується оподаткування, то :

Підпункт «а» п.п. 165.1.22 ПКУ виводить зі складу оподатковуваних доходів кошти або вартість майна (послуг), що надаються благодійною організацією як допомога на поховання.

Неоподатковувана сума. Не обмежена розміром.

Форма № 1ДФ. Неоподатковувані суми допомоги на поховання відображають у розд. I Податкового розрахунку за формою № 1ДФ в окремому рядку з ознакою доходу «146», а в розд. II за рядком «Військовий збір» — у загальній сумі доходів, нарахованих/виплачених фізособам.

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути