Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Заробітна плата фахівців відокремленого підрозділу БО та адміністративні витрати

30 вересня 2019, 12:19 до роздiлу

Давид Джалагонія

Доброго дня. Допоможіть з питанням, яке виникло в нас впродовж роботи відокремленого підрозділу фонду. Наши фондом впроваджується благодійний проект- це невеличкий центр соціальної та фізичної реабілітації для дітей з інвалідністю всіх категорій, в центрі офіційно працевлаштовані фахівці різних професій, нас цікавить чи є заробітна плата та налоги на заробітну плату цих фахівців адміністративними витратами фонду чи це цільове використання коштів на реалізацію проекту? Вся відповідна документація розроблена, проект, кошторис,положення, штатний розклад та інше. Будемо дуже вдячні за розкриту відповідь, це для нас дуже важливо, бо на стадії розробки нас юристи запевняли в тому що ці затрати є витратами на реалізацію проекту а не адмін затрати.

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

30 вересня 2019, 12:19

Доброго дня!

Чинне законодавство не визначає критеріїв відрізнення витрат на основну (програмну) діяльність благодійних організацій, тому в певних обставинах до них можна відносити просто витрати, які не є адміністративними (при цьому повинна дотримуватись вимога щодо цільового (тобто на здійснення статутних цілей і завдань) характеру витрат згідно пп. 133.4.2. п. 133.4. ст. 133 Податкового кодексу).

Адміністративні витрати визначаються на підставі п. 18 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати".

Оскільки програмні витрати законодавством не визначені, а адміністративні витрати подекуди визначені дуже загальним чином, благодійна організація шляхом правильного документального оформлення статуту, благодійної програми, проекту, штатного розкладу проекту, наказу про облікову політику може конкретизувати певні витрати і описати/визначити їх як такі, що не підпадають під визначення адміністративних витрат.

Відповідно, для конкретної відповіді на запитання необхідно додатково знати юридичний статус відокремленого підрозділу (чи внесено дані про нього до ЄДР, чи це просто окремий орендований офіс для проекту), назви конкретних посад та їх посадові обов'язки (чи можна їх віднести до апарату управління організацією/загальногосподарського персоналу). Наприклад, на мою думку, різниця між директором відокремленого підрозділу та координатором проекту, які теоретично можуть виконувати майже однакові функції, може бути відчутна в плані розрізнення адміністративних і програмних витрат.

Таким чином, витрати на заробітну платню персоналу відповідного центру, на мою думку, в принципі можна віднести до програмних витрат. Однак, при цьому треба зважати на зазначені вище особливості статусу та оформлення підрозділу і працівників, які можуть вплинути на віднесення витрат до певної категорії.

 

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути