Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Законодавчі обмеження для деяких видів благодійної допомоги

30 грудня 2019, 19:48 до роздiлу

Таїсія Ганич

Добрый день, я представляю БФ " ЗАБОТА О ГОРОДЕ"Подскажите, пжалуйста, какие есть ограничения при предоставлении помощи? А именно, есть ли какой-то список ограничения что можно покупать, а что нет?Есть ли такой список по продуктам и материальной помощи? Благодарю,за ответ!

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

30 грудня 2019, 19:48

Доброго дня!

 

Жодних спеціальних списків, які б розповсюджували певні обмеження на надання благодійної допомоги взагалі (що можна і що не можна), не існує, принаймні, мені про них невідомо. При цьому можна вказати на наступні моменти регулювання, визначені законодавством, які можуть стосуватись даного питання.

 

За загальним правилом згідно ч. 1 ст. 178 Цивільного кодексу об'єкти цивільних прав можуть вільно відчужуватися або переходити від однієї особи до іншої в порядку правонаступництва чи спадкування або іншим чином, якщо вони не вилучені з цивільного обороту (наприклад, ядерні матеріали згідно Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», пам’ятки археології за Законом України «Про охорону культурної спадщини»), або не обмежені в обороті (наприклад, наркотичні засоби, діяльність з якими вимагає ліцензії на підставі Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори»), або не є невід'ємними від фізичної чи юридичної особи (наприклад, особистні немайнові права на об’єкти інтелектуальної власності згідно ст. 269 Цивільного кодексу). Згідно ст. 177 Цивільного кодексу об'єктами цивільних прав є речі, у тому числі гроші та цінні папери, інше майно, майнові права, результати робіт, послуги, результати інтелектуальної, творчої діяльності, інформація, а також інші матеріальні і нематеріальні блага.

 

Існують певні обмеження щодо надання допомоги без сплати певних податків (тобто допомогу можна надавати за умови їх сплати). Наприклад, згідно Переліку засобів, товарів (робіт, послуг), сума (вартість) благодійної допомоги для закупівлі або у вигляді яких не включається до оподатковуваного доходу платників податку на доходи фізичних осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 р. № 112, визначено товари (роботи, послуги) на відповідні потреби внутрішньо переміщених осіб, інших відповідних категорій осіб, що звільняються від ПДФО відповідно до підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 та абзацу другого підпункту “а” підпункту 170.7.8 пункту 170.7 статті 170 Податкового кодексу України. Тобто надання допомоги відповідним категоріям осіб поза цим Переліком вимагає сплати ПДФО. Згідно ст. 6 Закону України "Про гуманітарну допомогу" гуманітарною допомогою може бути визнано тільки обмежений перелік підакцизних товарів.

 

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути