Законність встановлення скриньки збору коштів для власних потреб фізичної особи

11 травня 2021, 15:37 до роздiлу

Сергій Доцюк

Доброго дня!. Підкажіть будьласка . Якщо в людини сталась якась проблема. Наприклад згорів будинок. Чи може людина , тобто фізична особа , встановити скриньку для збору коштів для власних потреб ?. Лікування , придбання житла , їжі або одягу!. Дякую.

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

11 травня 2021, 15:37

Доброго дня!

В принципі, чинне законодавство, на мою думку, такого не заборноняє. Однак при цьому необхідно розуміти, що у певних ситуаціях у певних компетентних органів влади можуть виникати питання до такого публічного збору благодійних пожертв, на які фізична особа повинна бути готова надавати відповідні пояснення. Окрім того, зібрані кошти можуть не підпадати під жодну пільгу з ПДФО, встановлену в ст.ст. 165 і 170 Податкового кодексу, тому фізична особа також повинна бути готова декларувати їх та сплачувати з них податок на доходи фізичної особи 18% та військовий збір 1,5%.

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути