Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Загальні принципи розпорядження коштами БО

24 червня 2019, 15:25 до роздiлу

Юрий Мороз

Як можуть члени розпоряжатися грошима благодійного фонду?

Відповідь

Поліна Нюхіна

24 червня 2019, 15:25

Добрий день.

Перш за все, треба зважати на імперативну вимогу ч. 1 ст. 11 ЗУ "Про благодійну діяльність і благодійні організації", яка забороняє використання коштів БО між її членами та засновниками, а також пов'язаними особами. Ті  ж вимоги щодо неприпустимості розподілу благодійних коштів містить  і Податковий кодекс України.

Цілі створення благодійної організації, як правило,зазначаються у Статуті такої організації, відповідно цільове використання благодійних коштів має відповідати Статуту. Основним документом по розподілу коштів за напрямами витрат для БО є річний кошторис організації. 

Якщо кошти надходять від донора - вони повинні використовуватись відповідно до бюджету, затвердженого донором. Доволі часто, донори вимагають зазначати в бюджеті форму відносин з виконавцями робіт (послуг), яких планується залучати до виконання завдань. В разі, коли організація не обмежена вимогами донора, форму взаємовідносин з залученим фахівцем Ви маєте право визначати самостійно, виходячи з Ваших потреб та економічної обгрунтованості.

Взагалі, головною вимогою до неприбуткових організацій є використання коштів, виключно, на Сиатутну діяльність та утримання організації (не більше 20% отриманих коштів).

Якщо в Статуті організації зазначена діяльність з надання допомоги дітям з особливими потребами у вигляді безоплатного надання товарів (робіт) та послуг, то вказані Вами витрати (придбання розвиваючих іграшок та оплата послуг психолога), однозначно, є цільовим використанням коштів на статутну діяльність організації. 

 

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути