Якщо ГО надала кошти на лікування фізичній особі, а операція не відбулася

04 березеня 2018, 19:43 до роздiлу

Natalia G

Доброго дня!

Підкажіть будь ласка чи необхідно декларувати кошти, які були перераховані громадською організацією на рахунок фізичноі особи, якщо ці гроші призначені на лікування (мала бути проведена операція, але іі відклали через метастази і зараз проводиться лікування раку)

Відповідь

Поліна Нюхіна

30 листопада -1, 0:00

Перше питання, яке постає в цій ситуації, чи передбачає статут ГО можливість здійснювати збір коштів/організацію збору коштів на надання благодійної допомоги хворим? Зазвичай такими напрямками діяльності займаються благодійні організації/фонди, а не ГО. Останні – можуть допомагати, сприяти і т.д. Проте така норма все ж повинна бути закріплена в статуті ГО.  

Благодійна допомога поділяється на цільову та нецільову (пп.1 п. 7 ст. 170 Податкового кодексу України). Якщо Ви укладали відповідний договір про благодійну допомогу/збір коштів з ГО, при цьому надали оригінали документи, які підтверджують необхідність проведення відповідного лікування, зокрема, наявність і характеристика хвороби, факт отримання лікування (медичний висновок, договір на лікування, який ідентифікує постачальника послуг і платника податків – одержувача послуг, обсяг і вартість послуг, рахунок на оплату лікування, чеки, квитанція до прибуткового касового ордера і т. п.), то така допомога буде цільовою і не оподатковується.

Якщо підтверджуючі документи у ГО відсутні, то така допомога буде вважатися нецільовою. Сума нецільової благодійної допомоги, що надається фізичній особі у розмірі, який станом на 01.01.2018р. не перевищує 2470 грн. (пп. 1 п.4 ст. 169 Податкового кодексу України, Закон України «Про Державний бюджет України на 2018 рік»), не включається до оподатковуваного доходу такої особи, тобто не оподатковується податком на доходи фізичних осіб. Сума, на яку перевищено неоподаткований розмір (2470 грн.) підлягає оподаткуванню на загальних підставах: 18% - податок з доходу, 1,5% - військовий збір.

Наслідки у разі надання/отримання нецільової допомоги: для ГО необхідність подання коригуючого звіту (з виправленням помилки), можливе накладення штрафу у розмірі 510 грн., або навіть виключення ГО з Єдиного реєстру неприбуткових організацій (якщо статут ГО не передбачає здійснення такого виду діяльності як надання благодійної допомоги на лікування і т.д.).

Для фізичної особи – необхідно відобразити нецільову благодійну допомогу у щорічній декларації та сплати податки у вказаних вище розмірах.  

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути