Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Якщо ГО надала кошти на лікування фізичній особі, а операція не відбулася

04 березеня 2018, 19:43 до роздiлу

Natalia G

Доброго дня!

Підкажіть будь ласка чи необхідно декларувати кошти, які були перераховані громадською організацією на рахунок фізичноі особи, якщо ці гроші призначені на лікування (мала бути проведена операція, але іі відклали через метастази і зараз проводиться лікування раку)

Відповідь

Поліна Нюхіна

30 листопада -1, 0:00

Перше питання, яке постає в цій ситуації, чи передбачає статут ГО можливість здійснювати збір коштів/організацію збору коштів на надання благодійної допомоги хворим? Зазвичай такими напрямками діяльності займаються благодійні організації/фонди, а не ГО. Останні – можуть допомагати, сприяти і т.д. Проте така норма все ж повинна бути закріплена в статуті ГО.  

Благодійна допомога поділяється на цільову та нецільову (пп.1 п. 7 ст. 170 Податкового кодексу України). Якщо Ви укладали відповідний договір про благодійну допомогу/збір коштів з ГО, при цьому надали оригінали документи, які підтверджують необхідність проведення відповідного лікування, зокрема, наявність і характеристика хвороби, факт отримання лікування (медичний висновок, договір на лікування, який ідентифікує постачальника послуг і платника податків – одержувача послуг, обсяг і вартість послуг, рахунок на оплату лікування, чеки, квитанція до прибуткового касового ордера і т. п.), то така допомога буде цільовою і не оподатковується.

Якщо підтверджуючі документи у ГО відсутні, то така допомога буде вважатися нецільовою. Сума нецільової благодійної допомоги, що надається фізичній особі у розмірі, який станом на 01.01.2018р. не перевищує 2470 грн. (пп. 1 п.4 ст. 169 Податкового кодексу України, Закон України «Про Державний бюджет України на 2018 рік»), не включається до оподатковуваного доходу такої особи, тобто не оподатковується податком на доходи фізичних осіб. Сума, на яку перевищено неоподаткований розмір (2470 грн.) підлягає оподаткуванню на загальних підставах: 18% - податок з доходу, 1,5% - військовий збір.

Наслідки у разі надання/отримання нецільової допомоги: для ГО необхідність подання коригуючого звіту (з виправленням помилки), можливе накладення штрафу у розмірі 510 грн., або навіть виключення ГО з Єдиного реєстру неприбуткових організацій (якщо статут ГО не передбачає здійснення такого виду діяльності як надання благодійної допомоги на лікування і т.д.).

Для фізичної особи – необхідно відобразити нецільову благодійну допомогу у щорічній декларації та сплати податки у вказаних вище розмірах.  

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути