Доброго дня!
Підкажіть будь ласка чи необхідно декларувати кошти, які були перераховані громадською організацією на рахунок фізичноі особи, якщо ці гроші призначені на лікування (мала бути проведена операція, але іі відклали через метастази і зараз проводиться лікування раку)
Перше питання, яке постає в цій ситуації, чи передбачає статут ГО можливість здійснювати збір коштів/організацію збору коштів на надання благодійної допомоги хворим? Зазвичай такими напрямками діяльності займаються благодійні організації/фонди, а не ГО. Останні – можуть допомагати, сприяти і т.д. Проте така норма все ж повинна бути закріплена в статуті ГО.
Благодійна допомога поділяється на цільову та нецільову (пп.1 п. 7 ст. 170 Податкового кодексу України). Якщо Ви укладали відповідний договір про благодійну допомогу/збір коштів з ГО, при цьому надали оригінали документи, які підтверджують необхідність проведення відповідного лікування, зокрема, наявність і характеристика хвороби, факт отримання лікування (медичний висновок, договір на лікування, який ідентифікує постачальника послуг і платника податків – одержувача послуг, обсяг і вартість послуг, рахунок на оплату лікування, чеки, квитанція до прибуткового касового ордера і т. п.), то така допомога буде цільовою і не оподатковується.
Якщо підтверджуючі документи у ГО відсутні, то така допомога буде вважатися нецільовою. Сума нецільової благодійної допомоги, що надається фізичній особі у розмірі, який станом на 01.01.2018р. не перевищує 2470 грн. (пп. 1 п.4 ст. 169 Податкового кодексу України, Закон України «Про Державний бюджет України на 2018 рік»), не включається до оподатковуваного доходу такої особи, тобто не оподатковується податком на доходи фізичних осіб. Сума, на яку перевищено неоподаткований розмір (2470 грн.) підлягає оподаткуванню на загальних підставах: 18% - податок з доходу, 1,5% - військовий збір.
Наслідки у разі надання/отримання нецільової допомоги: для ГО необхідність подання коригуючого звіту (з виправленням помилки), можливе накладення штрафу у розмірі 510 грн., або навіть виключення ГО з Єдиного реєстру неприбуткових організацій (якщо статут ГО не передбачає здійснення такого виду діяльності як надання благодійної допомоги на лікування і т.д.).
Для фізичної особи – необхідно відобразити нецільову благодійну допомогу у щорічній декларації та сплати податки у вказаних вище розмірах.
Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...
ПереглянутиДоброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?
ПереглянутиПідкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...
ПереглянутиЯ фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.
ПереглянутиДоброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...
Переглянути