Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Як допомогти родині з районного центру

16 березеня 2018, 20:44 до роздiлу

Андрій Лагоцький

Доброго вечора!  Відпишіть будь-ласка, чи можливо чимось допомогти:

Ситуація наступна: м. Львів. Вчора випадково в районі вокзалу в половині 12-ї ночі зустрів дитину 11 років, питала про поїзди до ближнього райцентру. З її слів, збиралась їхати до мами у лікарню, ні телефону, ні грошей. Мала записані телофони мами і батька у щоденнику. Вдягнена охайно. Дозвонився до мами, замовив таксі -відвезли додому. Весь прооцес зайняв десь півтори години, поки випитував всю інформацію дізнався наступне( зі слів дитини): - сімя: мама, вона, 7-й брат та вітчим, живуть у селі ~ 30 км. від Львова. - у вітчима порок серця - мама хвора, цукровий діабет, уколи 4 рази в добу, 2 місяці уже не бачить взагалі (катаракта), плюс час від часу піднімається тиск , цитата дитини( ніби впадає в кому, просто дивиться в одну точку - тоді викликають швидку - швидка робить уколи, інколи забирає в лікарню. Збирають гроші на операцію на очі). Вчора дитина дізналась про це у школі - і сама поїхала через Львів у районний центр. Їхала від 4-ї обіду. Коли спілкувався з мамою - просила чоловіка глянути на номер телефону, сама не бачить. Говорив з таксистом, коли той її відвіз. Каже там велика біда :-(

Це все що я знаю. Хотів би якось підняти це, а саме:

 • Звернутись до якихось благодійних організацій, щоб перевірили це і організували по крайній мірі збір коштів на операцію і підтримку родини.
 • Можливо якось висвітити це у пресі.
 • Можливо є якісь волонтери?
 • Організувати медичний/юридичний консультативний супровід.
 • Можливо такі операції наша медицина робить безкоштовно, якщо у сімї інваліди і неповнолітні діти.
 • Жінка з села, про свої права напевно і не чула ніколи, а тим більше не бачить.   
 • П.С. Можливо мати не захоче якогось висвітлення, я взагалі з нею не розмовляв про це - тому можливо треба делікатний підхід. З слів дитини, за операцію хочуть 24 тис. грн.                 
 • Маю телефон матері дитини, та назву села.

Відповідь

Поліна Нюхіна

30 листопада -1, 0:00

Доброго дня!

п.Андрію, дякуємо за запитання і спершу хочемо висловити Вам свою повагу за небайдуже ставлення до цієї ситуації! Сподіваємося, що всі необхідні заходи будуть вжиті та відбудуться зміни на краще!

Щодо способів допомоги:

 1. Необхідно негайно звернутися до міського /селищного голови того районного центру з описом ситуації та клопотанням надати посильну матеріальну допомогу родині, взяти під опіку соціальних служб жінку з вадами зору, вітчима з пороком серця та дітей, які фактично один-на-один з бідою, і тепер мають опікуватися матір’ю нарівні з дорослими.  
 2. Звернення на депутатів міської/селищної та районної рад, зокрема тих, хто є членами комісій з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення щодо необхідності вжити негайних заходів для допомоги в лікуванні жінки, а також - надати матеріальну допомогу родині.
 3. Звернення на голову районної державної адміністрації та керівника районного відділу охорони здоров’я – щодо організації лікування жінки з вадами зору у районній лікарні. Якщо потрібно лікування більш вузькоспеціалізоване – звертайтеся відразу на голову ОДА та керівника департаменту охорони здоров’я.
 4. Звернення на управління соціального захисту населення міста/селища – для нарахування виплат по інвалідності (якщо жінка/вітчим мають такий статус. Бо особа з діабетом - як мінімум ІІІ група інвалідності) або перевірити, чи дійсно отримують ці особи належну допомогу (якщо допомогу вже призначено), можливо - родина є малозабезпеченою.
 5. Щодо благодійних організацій у відповідному місті – на сайт УФБ Ви можете ознайомитися з Картою благодійності України, де знайти БО та БФ у потрібному регіоні/місті з указанням телефонів, електронних адрес та напрямків діяльності організацій. В залежності від ситуацій вони зможуть надати потрібну матеріальну, консультаційну, психологічну, волонтерську та інші види допомоги.     

 Ще раз висловлюємо подяку за Вашу активну, небайдужу громадянську позицію щодо долі родини!

       Бажаємо успіхів!

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути