Внесення коштів на рахунок ГО без призначення

24 квітня 2019, 9:24 до роздiлу

Олександр Ширшин

Доброго дня! У нас виникла така ситуація: на рахунок нашої ГО внесли кошти, але в призначенні не написали, що це благодійний внесок на статутну діяльність. Чи будемо ми мати проблеми з податковою при звітуванні? Якщо так, то можна, щоб особа, яка зробила внесок, написала лист повідомлення, де було б вказано для чого ці кошти і як до цього поставиться податкова?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

24 квітня 2019, 9:24

Доброго дня!

На сьогодні чинне законодавство не обмежує джерела доходів неприбуткових організацій, зокрема громадських. Головне, щоб відповідні кошти були витрачені на утримання ГО або реалізацію її статутних цілей і завдань згідно пп. 133.4.2. п. 133.4. ст. 133 Податкового кодексу України. Отже, будь-яких серйозних проблем з податковою не повинно бути.

Для правильно відображення вказаних коштів у бухгалтерському та податковому обліку можна зробити договір з вказаною особою, лист від вказаної особи та/або бухгалтерську довідку, де буде вказане правильне призначення платежу.

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути