Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Відкриття БО центру реабілітації для дітей

04 грудня 2018, 11:31 до роздiлу

Давид Джалагонія

Доброго времени суток. Нашим фондом было запланировано открытие небольшого центра ( фитнес зал для детей с ограниченными возможностями) для детей с ДЦП, будут предоставляться такие услуги как ЛФК, массаж, помощь психолога, логопеда, подскажите пожалуйста как правильно оформить проект, так чтобы можно было все поступившие средства от спонсора направлять на работу и содержание центра ( есть такие строки затрат как аренда помещения, коммунальные услуги, зп администратора и зп специалистов). Может ли бить специалист оформлен как волонтер? Или все же это надо оформить через ФОП? Конечно же в приоритете было бы так чтоб было от фонда. Спасибо.

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

04 грудня 2018, 11:31

Доброго дня!

Якщо центр буде утримуватись виключно за рахунок благодійних коштів, можливо оформити відповідну діяльність затвердженням благодійної програми, договором про цільову благодійну допомогу з благодійником, відповідною первинною документацією та звітністю. Відповідні особи, залучені до реалізації програми, можуть бути волонтерами або особами, що надають послуги за договором ЦПХ, чи ФОП, в залежності від необхідності оплачувати їх послуги, характеру самих послуг.

При цьому необхідно звернути увагу, чи потребує відповідна діяльність ліцензії на медпрактику (наприклад, лікувальний масаж). Якщо ліцензія необхідна, будуть застосовуватись відповідні ліцензійні умови щодо наявності персоналу і т.п., і вказані вище рекомендації можуть вже не застосовуватись.

Якщо ж планується самоокупність центру за рахунок надання ним платних послуг тощо, необхідно подумати та розрахувати, чи залишати дану діяльність в рамках благодійного фонду (що в принципі можливо), чи виділяти її в окремий напрям, який буде вестись окремою юридичною особою (наприклад, заснованою фондом) чи ФОП.

 

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути