Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

ТОВ як отримувач благодійної допомоги

15 лютого 2019, 12:27 до роздiлу

Юлия Ніженська

Доброго дня! Допоможіть в такому питанні: як БО може надати фін. допомогу для ТОВ(платник податку на загальних умовах),під які статті витрат? чи може надавати на господарчу діяльність? І чи є якісь особливі умови на використання цих коштів вже ТОВ? Як ці кошти оподатковуються?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

15 лютого 2019, 12:27

Доброго дня!

Згідно пп. 1) ч. 1 ст. 1 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" бенефіціар - набувач благодійної допомоги (фізична особа, неприбуткова організація або територіальна громада), що одержує допомогу від одного чи кількох благодійників для досягнення цілей, визначених цим Законом. Бенефіціарами благодійних організацій можуть бути також будь-які юридичні особи, що одержують допомогу для досягнення цілей, визначених цим Законом.

Таким чином, чинее законодавство не забороняє господарським товариствам, зокрема ТОВ, виступати бенефіціарами благодійної допомоги.

Згідно пп. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Таким чином, будь-яка благодійна допомога, що надається, в т.ч. і ТОВ, повинна бути спрямована на досягнення цілей, встановлених Законом України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" та статутом благодійної організації. Такі цілі, на мою думку, можуть передбачати і певну господарську діяльність. В інакшому випадку благодійна організація може бути позбавлена статусу неприбутковості.

Будь-які особливі умови використання благодійної допомоги ТОВ повинні встановлюватись у відповідному договорі.

Щодо законодавчо встановленого порядку використання відповідних коштів ТОВ, зазвичай ТОВ просто повинне керуватись загальним законодавством, що застосовується до діяльності ТОВ. Спеціальне законодавство застосовується лише у окремих випадках, наприклад, якщо кошти надійшли як гуманітарна допомога, застосовуються правила використання та обліку коштів, встановлені Законом України "Про гуманітарну допомогу".

Щодо оподаткування, треба знати, що операція з надання коштів благодійної допомоги ТОВ не оподатковується ПДВ, самі кошти становлять дохід ТОВ і враховуються при оподаткуванні податком на прибуток, якщо ТОВ знаходиться на загальній системі оподаткування та кошти не є, наприклад, міжнародною технічною допомогою. Загалом, до оподаткування відповідних коштів застосовуються загальні правила оподаткування, що застосовуються до ТОВ.

 

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути