Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Розподіл гуманітарної допомоги між прихожанами церкви

21 листопада 2017, 14:21 до роздiлу

Кира Слаба

Добрый день. Наша религиозная организация получила гумман.помощь от Благотворит Фонда в виде продуктов питания для прихожан, являющимися переселенцами и многдетными семьями. В уставе организации предусмотрена возможность получения и распределения гум.помощи. Вопрос: 1)надо ли выплачивать Ндфл и ВС с каждого розданного пакета продуктов? 2) И нужно ли нашей организации отчитыватся о распрелелении гумманит помощи в минсоцполитику? Или с нашей стороны подаётся только отчёт 1дф? 3) является ли в данном случае такая гуманитарная помощь целевой или носит нецелевой характер? Спасибо за ответ

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

21 листопада 2017, 14:21

Доброго дня!

1. Оскільки згідно ст. 1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" гуманітарна допомога є різновидом благодійництва і має спрямовуватися відповідно до обставин, об'єктивних потреб, згоди її отримувачів та за умови дотримання вимог статті 3 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", на мою думку, до даної ситуації можуть застосовуватись п. 165.1.54 ст. 165 та п. 170.7.8 ст. 170 Податкового кодексу.

Так, зокрема, згідно п. 170.7.8 ст. 170 Податкового кодексу не включається до оподатковуваного доходу благодійна допомога, що надається згідно з підпунктом 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу у сумі, що сукупно протягом звітного (податкового) року не перевищує 500 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, - на відновлення втраченого майна та на інші потреби за переліком, який визначається Кабінетом Міністрів України, що виникли у платників податку, визначених підпунктом 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу. 

До таких платників, зокрема, відносяться фізичні особи, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) антитерористична операція, та/або вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням антитерористичної операції в таких населених пунктах; фізичні особи, які мешкали на території Автономної Республіки Крим та вимушено покинули місце проживання у зв’язку з тимчасовою окупацією території України, визначеної Законом України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".

Перелік потреб, сума благодійної допомоги для задоволення яких не включається до оподатковуваного доходу платників податку на доходи фізичних осіб, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 р. № 653. Згідно п.п. 5 і 6 до нього включено продукти харчування і дитяче харчування.

Таким чином, на мою думку, така допомога може не обкладатися ПДФО та військовим збором, але за умови належного документального оформлення (персоніфікації отримувачів за паспортом та РНОК, визначення їх статусу за довідкою внутрішньо переміщеної особи, підписання акту приймання-передачі, відомості, іншого релевантного документу тощо). 

2. З опису ситуації слідує, що Ваша організація є отримувачем або набувачем гуманітарної допомоги (див. визначення в ст. 1 Закону України "Про гуманітарну допомогу"), відповідно, на неї повинно розповсюджуватись правило ст. 11 цього закону, згідно якого отримувач гуманітарної допомоги і набувач гуманітарної допомоги (юридична особа) щомісячно в установленому порядку подають до відповідного спеціально уповноваженого державного
органу з питань гуманітарної допомоги (Мінсоцполітики)  звіти про наявність та розподіл гуманітарної допомоги до повного використання всього обсягу отриманої гуманітарної допомоги.

3. За визначенням (ст. 1 Закону України "Про гуманітарну допомогу") гуманітарна допомога носить тільки цільовий характер.

 

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути