Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Програма благодійної допомоги: особливості оформлення

08 серпня 2019, 12:07 до роздiлу

Рита Максимова

Доброго дня, шановні експерти! Благодійний фонд надає фінансову допомогу дітям з різними діагнозами (на лікування, операції, реабілітації, придбання обладнання чи ліків). Чи може Фонд діяти в рамках однієї Програми, де це все загально прописано? Чи на різні діагнози мають бути прийняті окремі Програми? Порадьте, як виглядає в ідеалі Програма з урахуванням всіх необхідних моментів. Дякую за вашу кваліфіковану допомогу.

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

08 серпня 2019, 12:07

Доброго дня!

Згідно п. 4) ч. 1 ст. 1 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" благодійна програма - комплекс благодійних заходів у сферах, визначених цим законом.

Згідно ч. 3 ст. 11 того ж закону благодійні організації самостійно визначають сфери, види, місце (територію), строки і бенефіціарів благодійної діяльності в установчих документах, благодійних програмах або інших рішеннях органів управління.

Отже, з огляду на чинне законодавство, наявність благодійної програми в якості окремого документа не є, на мою думку, навіть обов'язковою у благодійній організації.

З іншого боку, оскільки згідно пп. 133.4.2. п. 133.4. ст. 133 Податкового кодексу України доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її Статутом, під загрозою втрати статусу неприбутковості, відповідна організація, щоб не викликати зайвих запитань у контролюючих органів, має бути зацікавлена у максимальній документальній прив'язці своїх конкретних витрат до статутних цілей і завдань. В залежності від ситуації, це може бути "каскадування" цілей і завдань (тобто перехід і поступові розкриття і конкретизація) зі статуту організації в інші програмні документи (наприклад, в благодійну програму, потім - в благодійний проект, за потреби - в опис заходу) і нарешті в конкретні договори та первинні документи. Тому прийняття благодійної програми благодійною організації може бути вкрай доцільним.

Як правило, більшість відомих мені організацій обмежується щорічним затвердженням благодійної програми на всю діяльність організації у відповідному році. Така програма може містити опис сфер, в яких організація здійснює свою діяльність, цілі і завдання її діяльності, опис запланованої діяльності (проекти і/або заходи), цільової аудиторії такої діяльності (бенефіціарів), її строки та очікувані результати.

В залежності від масштабу та інших специфічних потреб, можуть складатись програми на окремі напрямки діяльності, в рамках програм - виділятись проекти та/або певні заходи, опис яких знову ж таки може затверджуватись окремо. Заходи також можуть виділятись в рамках проектів.

 

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути