Добрый день! Мы очень нуждаемся в Вашей помощи!!! Пожалуйста,помогите разобраться в следующем вопросе: Благотворительный фонд хочет расширить свою работу и начать деятельность в другом городе, в котором живет член фонда.Достаточно ли оформить его сотрудником фонда и начать деятельность в этом городе или необходимо создать филиал,отделение или представительство. Кем можно его оформить, чтобы можно было выделять денежные средства для осуществления следующей деятельности в этом городе: 1. Проведение клуба для детей и молодежи 2. Оказание помощи малообеспеченным и переселенцам 3.Проведение мероприятий для детей-сирот в интернатах и оказание им благотворительной помощи. Очень благодарны, что помогаете нам в нашей деятельности!!!
Доброго дня!
По-перше, хочу нагадати, що з 2013 р., коли набув чинності новий Закон України "Про благодійну діяльність і благодійні організації", в Україні не діють законодавчо встановлені територіальні обмеження щодо діяльності благодійних організацій (які раніше могли мати статуси міжнародної, всеукраїнської, обласної, районної тощо).
Тобто, якщо в статуті організації не встановлено будь-яких територіальних обмежень, вона може працювати на території інших ніж її місцезнаходження адміністративно-територіальних одиниць на підставі цивільно-правових договорів (з виконавцями робіт, послуг, постачальниками товарів, отримувачами благодійної допомоги) без будь-яких додаткових реєстрацій.
В той же час, якщо в організації є потреба винайняти працівника в іншому місті та орендувати там приміщення, вона, на думку податкових органів, повинна зареєструватися в місцевій державній податковій інспекції за неосновним місцем обліку для сплати ПДФО та військового збору за працівника, навіть за відсутності відокремленого підрозділу (див. http://kyiv.sfs.gov.ua/okremi-storinki/arhiv1/283041.html). При цьому законодавство не вимагає обов'язкової реєстрації відокремленого підрозділу (згідно ст. 64 Господарського кодексу підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру).
За потреби (наприклад, у разі масштабування діяльності) можлива і реєстрація безбалансового відокремленого підрозділу за місцем здійснення діяльності, яка потребує також паралельної реєстрації благодійної організації в місцевій державній податковій інспекції за неосновним місцем обліку для сплати ПДФО та військового збору за працівників. Однак, на мою думку, це більше створює адміністративне навантаження на організацію (зростання обсягу податкового звітування тощо), аніж допомогає оптимізувати діяльність організації. Тому відповідне рішення повинно бути виваженим.
Надання більш конкретних консультацій вимагає індивідуального розгляду конкретної ситуації.
Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...
ПереглянутиДоброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?
ПереглянутиПідкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...
ПереглянутиЯ фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.
ПереглянутиДоброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...
Переглянути