Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Приймання пожертв БО за допомогою LiqPay

11 травня 2019, 15:12 до роздiлу

Дмитро Федерлян

Доброго дня. Працюємо над вебсайтом - платформою для благодійного фонду. Збір пожертв планується саме через сайт і постало питання прийому платежів. Налаштували LiqPay, а бухгалтер каже, що податківці негативно відносяться до цієї системи, бо не ідентифікуються платники (вони вважають ці кошти готівкою). Підкажіть, будь ласка, яким чином ми можемо приймати платежі на нашому сайті, щоб це не генерувало додаткових проблем з боку податкової? І в системі LiqPay є кілька варіантів зарахування коштів на рахунок : окремими платежами, або однією сумою наступного дня, з наданням реєстру платників. Чи достатнім буде цей реєстр, де зазначатиметься платіж+дані платника? Чи потрібно щоб в банківській виписці кожен платіж мав свого платника? (ПІБ достатньо?) Наперед дякую за Вашу допомогу. Гарного дня.

Відповідь

Вікторія Смолякова

11 травня 2019, 15:12

Добрий день, Дмитро.

Українське законодавство дозволяє неприбутковим організаціям збирати пожертви на статутну діяльність ( також і онлайн) – за умови, що це передбачено в статуті вашої організації. Зокрема, у розділі, де йдеться про майно та кошти НГО, має бути пункт, який дозволяє залучати “кошти та майно, які надходять безпосередньо або у вигляді безповоротної фінансової допомоги, у вигляді грантів або добровільних пожертв фізичних та юридичних осіб, у тому числі іноземних”.

Призначення платежу варто вказувати, як “безповоротна фінансова допомога на виконання статутних цілей” , а вже потім, якщо кошти збираються на конкретний проект організації, уточнювати суть проекту, якщо це важливо для жертводавців.  

Отже, дуже важливо, окрім персоніфікації платників, забезпечити повноцінну передачу призначення платежу. Саме від призначення платежу і залежить варіан зарахування : якщо призначення завжди буде однакове - достатьньо реєстру ( при наявності ПІБ платника), якщо кошти будуть збиратись для різних проектів ( різне призначення платежів) - потрібно зарахування або окремими платіжними дорученнями, або кількома реєстрами. 

 

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути