Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Право ГО на збір благодійних пожертв

29 листопада 2019, 18:00 до роздiлу

Доброго дня. Читала відповіді на https://ufb.org.ua/helpdesk/faq/publichnij-zbir-blagodijnih-pozhertv/chi-mozhe-gromadska-organizatsiya-otrimuvati-koshti-z-priznachennyam-blagodijna-pozhertva-.html У Статуті громадської організації написано: 7.3. Організація має право володіти, користуватися і розпоряджатися коштами та іншим майном, яке відповідно до закону передане їй членами (учасниками) або державою, набуте як членські внески, пожертвуване громадянами, підприємствами, установами та організаціями, набуте в результаті підприємницької діяльності створених нею юридичних осіб (товариств, підприємств), а також майном, придбаним за рахунок власних коштів, тимчасово наданим у користування (крім розпорядження) чи на інших підставах, не заборонених законом. Чи є цей пункт - ДОЗВОЛОМ для ГО збирати БЛАГОДІЙНІ ПОЖЕРТВИ, які названі у Статуті "пожертвуване громадянами, підприємствами, установами, організаціями"? Ми маємо КВЕд 94.99 ("Діяльність інших громадських організацій, н.в.і.у.") ? То чи потрібно нам міняти КВЕД на 82.99 ("Надання інших допоміжних комерційних послуг н.в.і.у."), зважаючи на п.7.3. Статуту ГО?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

29 листопада 2019, 18:00

Доброго дня!

На сьогодні Закон України "Про громадські об'єднання" не передбачає жодних обмежень щодо джерел доходів громадських організацій. Податковий кодекс також не передбачає подібних обмежень щодо будь-яких неприбуткових організацій, п. 133.4.2 ПК пов'язує статус неприбутковості тільки із цільовим характером витрат організації.

Згідно ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Таким чином, громадська організація має право одержувати благодійні пожертви без будь-яких дозволів та додаткових КВЕДів на підставі чинного законодавства. Відповідний запис в статуті сприяє цьому.

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути