Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Первинні документи для оформлення закордонної поїздки за кошти релігійної організації

08 вересня 2019, 12:27 до роздiлу

Тетяна Ді

Доброго дня, релігійна організація- неприбуткового статусу хоче відправити своїх віруючих (які не є співробітниками релігійної організації) на духовний семінар в іншій країні, оплативши за віруючих квитки. 1) Чи повинен учасник відзвітувати по поверненні з поїздки (квитки, посадочні талони, інше) ? 2) Чи повинен він зі своєї сторони по завершенню податкового року, якимось чином звітувати податковій про це додаткове благо в Деклараціях за рік? 3) якщо один учасник - ФОП - чи має він в своїй декларації це вказувати? 4) ПДФО і ВЗ релігійна особа як юридична особа оплатимо. Чи мають учасники повертати релігійній організації цю суму цих податків? Дякую наперед.

Відповідь

Вікторія Смолякова

08 вересня 2019, 12:27

Добрий день, Тетяна.

1) Якщо оплачувати квитки буде організація, то для підтвердження витрат необхідні оригінали первинних документів (квитки, посадкові талони, ксерокопії паспортів з відмітками про перетин кордону).

2) Відносно фізичних осіб, податковим агентом виступає юридична особа, тобто обов`язки, як зі сплати, так і зі звітування покладаються на юридичну особу. Саме юридична особа має у звіті за формою 1ДФ за квартал, у якому здійснено виплату, подати відомості про нарахований та виплачений дохід, нараховані та сплачені податки по кожній фізичній особі окремо. Фізичні особи, через отримання такого додаткового блага, подавати декларацію не зобов`язані, але, якщо фіз.особа однаково подає декларацію, то в неї слід включити цей дохід.

3) ФОП має самостійно сплатити за себе податки та звітуватися. Всю вартість квитків, хоч вони і отримані безкоштовно, ФОП має показати як дохід.

4) Оскільки податковим агентом відносно виплат фізичним особам законодавство визнає юридичну особу, то сплата податків є обов`язком юридичної особи. Фізичні особи не зобов`язані повертати суму податків, сплачених за них юридичною особою.

Оскільки в даному випадку додаткове благо надається в натуральній(не грошовій) формі (квитки), то при розрахунку ПДФО необхідно врахувати натуральний коефіцієнт ( в 2019 році - 1.2195). При розрахунку ВЗ натуральний коефіцієнт не використовується.

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути