Передання благодійної допомоги за Актом роздачі благодійної допомоги.

27 березеня 2017, 18:00 до роздiлу

Julia Yamlikhanova

Доброго дня! Благодійний Фонд надає допомогу ЦЕНТРу СОЦІАЛЬНО ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ (державна структура). Допомога - подарунки дітям, солодощі. Але дирекція ЦЕНТРу не хоче заключати договори та підписувати акти прийому-передачі благодійної допомоги. Нашим Фондом було самостійно розроблено АКТ роздачі благодійної допомоги між вихованцями даного Центру, а Центр засвідчує тільки цю передачу, не оприбутковуваючи цю благодійну допомогу. Питання чи даний документ є законним для передачі благодійної допомоги? чи не виникає ПДФО, бо передача іде від Фонду фізособам - діткам, чи така допомога попадає під ст.170.7.4. ПКУ (б,в) Приклад Акту в вкладенні. Дякую.

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

27 березеня 2017, 18:00

Доброго дня!

Питання складне і відповідним чином не врегульоване чинним законодавством.

Зі своєї практики можу сказати, що чинне законодавство вимагає персоніфікувати дохід, тобто ідентифікувати його одержувача та звітувати про надання йому доходу, у всіх випадках, де це можливо.

При цьому на практиці справді використовуються так звані "акти масових роздач", наприклад при наданні благодійної чи гуманітарної допомоги в зоні АТО тощо.

Вважаю їх застосування як первинного документу правомірним та безпечним за умови, що дохід неможливо персоніфікувати (наприклад, не можна визначити, скільки хто отримав солодощів). Ще краще, якщо відповідний дохід є звільненим від оподаткування ПДФО (в даному випадку, навіть якщо знаходиться можливість персоніфікації, благодійник ризикує лише сплатою штрафів за неподання податкової звітності (1-ДФ)).

Щодо зазначених у Вашому запиті норм, вважаю їх такими, які неможливо застосувати до ситуації роздачі, оскільки вони передбачають надання допомоги юридичним особам або специфічним фізичним особам (батьки-вихователі ДБСТ). При цьому до згаданої Вами допомоги можливо за певних обставин (якщо дохід персоніфікується) застосувати п. 165.1.39 Податкового кодексу, згідно якого не включається до оподатковуваного доходу вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (на сьогодні дана сума становить 1600 грн. на місяць). Неперсоніфікований дохід не оподатковується також.

 

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути