Передач дитячому будинку а автобусу для перевезення дітей з-за кордону

06 листопада 2019, 16:29 до роздiлу

Катерина Стоян

Здравствуйте уважаемые эксперты! Подскажите пожалуйста как правильно организовать следующую процедуру: Есть детский дом, который нуждается в помощи в транспортировке детей. Мы нашли благодетеля, который готов помочь с детским автобусом. Автобус нужно доставить в Украину, это почти ясно как сделать, а вот как правильно оформить такую помощь? Считается ли это гуманитарная помощь. Как правильно передать на баланс детского дома. Возможна ли вообще такая помощь из зарубежа? Заранее благодарна за помощь!

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

06 листопада 2019, 16:29

Доброго дня!

Згідно п. 215.1. ст. 215 Податкового кодексу вказаний у запиті автобус можна віднести до підакзицних товарів. Згідно ст. 6 Закону України "Про гуманітарну допомогу" не відносяться до гуманітарної допомоги підакцизні товари, крім:

транспортних засобів, призначених для перевезення більше ніж вісім осіб, та автомобілів, обладнаних для перевезення осіб з інвалідністю з ураженням опорно-рухового апарату, що передаються для використання установам соціального захисту населення, державним закладам охорони здоров’я і навчальним закладам, громадським організаціям осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, Товариству Червоного Хреста України та його обласним організаціям, державним закладам системи реабілітації, фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю "Інваспорт".

Таким чином, якщо вказаний у запиті дитячий будинок можна віднести до установ соціального захисту та/або навчальних закладів, ввезення автобусу як гуманітарної допомоги можливе. При цьому будинок повинен зареєструватись в Мінсоцполітики як отримувач гуманітарної допомоги та подати туди ж документи на визнання вантажу гуманітарною допомогою. Обидві дії здійснюються одночасно в порядку, визначеному Порядком реєстрації отримувачів гуманітарної допомоги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 39 від 30.01.2013 р., та Переліком документів, які подаються для визнання вантажів (товарів), коштів, у тому числі в іноземній валюті, виконаних робіт, наданих послуг гуманітарною допомогою, затвердженим наказом Мінсоцполітики № 573 від 06.04.2017 р. Вказані нормативні акти містять достатньо зрозумілий алгоритм дій та форми документів. Після визнання вантажу гуманітарною допомогою (про що можна дізнатись на сайті Мінсоцполітики), вантаж можна розмитнювати (декларувати) без сплати податків та митних платежів у порядку, визначеному Порядком митного оформлення вантажів гуманітарної допомоги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 544 від 22.03.2000 р.

Якщо ж оформлення гуманітарної допомоги неможливе, на мою думку, автобус можна ввезти й на загальних підставах (наприклад, на підставі договору дарування, пожертви тощо) та у загальному порядку, визначеному митним законодавством. Однак, при цьому необхідно буде сплатити відповідні податки та митні платежі.

Звертаю увагу, що для здійснення операцій на митниці відповідній установі необхідно встати на облік як особа, яка здійснює операції з товарами (акредитуватись на митниці). Це можна зробити у відповідному підрозділі митниці як до, так і при першому митному оформленні товарів шляхом подання заяви за формою 1-ЗЕД згідно Порядку обліку осіб, які здійснюють операції з товарами, затвердженому наказом Мінфіну № 552 від 15.06.2015 р.

Після ввезення автобусу на територію України його необхідно зареєструвати в сервісному центрі МВС на підставі вантажної декларації згідно Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1388 від 07.09.1998 р.

 

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути