Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Передач дитячому будинку а автобусу для перевезення дітей з-за кордону

06 листопада 2019, 16:29 до роздiлу

Катерина Стоян

Здравствуйте уважаемые эксперты! Подскажите пожалуйста как правильно организовать следующую процедуру: Есть детский дом, который нуждается в помощи в транспортировке детей. Мы нашли благодетеля, который готов помочь с детским автобусом. Автобус нужно доставить в Украину, это почти ясно как сделать, а вот как правильно оформить такую помощь? Считается ли это гуманитарная помощь. Как правильно передать на баланс детского дома. Возможна ли вообще такая помощь из зарубежа? Заранее благодарна за помощь!

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

06 листопада 2019, 16:29

Доброго дня!

Згідно п. 215.1. ст. 215 Податкового кодексу вказаний у запиті автобус можна віднести до підакзицних товарів. Згідно ст. 6 Закону України "Про гуманітарну допомогу" не відносяться до гуманітарної допомоги підакцизні товари, крім:

транспортних засобів, призначених для перевезення більше ніж вісім осіб, та автомобілів, обладнаних для перевезення осіб з інвалідністю з ураженням опорно-рухового апарату, що передаються для використання установам соціального захисту населення, державним закладам охорони здоров’я і навчальним закладам, громадським організаціям осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, Товариству Червоного Хреста України та його обласним організаціям, державним закладам системи реабілітації, фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю "Інваспорт".

Таким чином, якщо вказаний у запиті дитячий будинок можна віднести до установ соціального захисту та/або навчальних закладів, ввезення автобусу як гуманітарної допомоги можливе. При цьому будинок повинен зареєструватись в Мінсоцполітики як отримувач гуманітарної допомоги та подати туди ж документи на визнання вантажу гуманітарною допомогою. Обидві дії здійснюються одночасно в порядку, визначеному Порядком реєстрації отримувачів гуманітарної допомоги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 39 від 30.01.2013 р., та Переліком документів, які подаються для визнання вантажів (товарів), коштів, у тому числі в іноземній валюті, виконаних робіт, наданих послуг гуманітарною допомогою, затвердженим наказом Мінсоцполітики № 573 від 06.04.2017 р. Вказані нормативні акти містять достатньо зрозумілий алгоритм дій та форми документів. Після визнання вантажу гуманітарною допомогою (про що можна дізнатись на сайті Мінсоцполітики), вантаж можна розмитнювати (декларувати) без сплати податків та митних платежів у порядку, визначеному Порядком митного оформлення вантажів гуманітарної допомоги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 544 від 22.03.2000 р.

Якщо ж оформлення гуманітарної допомоги неможливе, на мою думку, автобус можна ввезти й на загальних підставах (наприклад, на підставі договору дарування, пожертви тощо) та у загальному порядку, визначеному митним законодавством. Однак, при цьому необхідно буде сплатити відповідні податки та митні платежі.

Звертаю увагу, що для здійснення операцій на митниці відповідній установі необхідно встати на облік як особа, яка здійснює операції з товарами (акредитуватись на митниці). Це можна зробити у відповідному підрозділі митниці як до, так і при першому митному оформленні товарів шляхом подання заяви за формою 1-ЗЕД згідно Порядку обліку осіб, які здійснюють операції з товарами, затвердженому наказом Мінфіну № 552 від 15.06.2015 р.

Після ввезення автобусу на територію України його необхідно зареєструвати в сервісному центрі МВС на підставі вантажної декларації згідно Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1388 від 07.09.1998 р.

 

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути