Отримання благодійної допомоги від БФ

17 вересня 2021, 14:14 до роздiлу

Созанська Ольга

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки чекають вчителів в разі отримання благодійної допомоги від БФ, з яким Адміністрацією не заключено Меморандуму? В яких документах ці юридичні наслідки прописані? Спасибі.

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

17 вересня 2021, 14:14

Добрий день!

На мою думку, можуть, оскільки це не заборонено чинним законодавством. Головне, щоб така допомога не містила елементи порушення принципу академічної доброчесності (наприклад, хабарництва чи іншого впливу на освітній процес, як встановлено ст. 42 Закону "Про освіту"), інших обов'язків педагогічних працівників (наприклад, якщо певні обмеження встановлені установчими документами освітнього закладу), встановлених ст. 54 вказаного закону. 

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Оподаткування благодійної допомоги, наданої у вигляді продуктів харчування

Добрий день! Чи оподатковується ПДФО та ВЗ благодійна допомога, надана у вигляді продуктів харчування? (Якщо правильно розумію, то згідно постанови КМУ № 112 від 24 лютого 2016 р. не оподатковується). І якщо ні - чи потрібно...

Переглянути