Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

11 грудня 2020, 14:52 до роздiлу

Щетиніна Ірина

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які санкції можуть бути для власника картки і для організації?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

11 грудня 2020, 14:52

Доброго дня!

Згідно ч. 4 ст. 7 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" допускається публічний збір благодійних пожертв на користь бенефіціара іншими особами. Для цього повинен бути укладений відповідний договір про благодійну діяльність, істотні умови якого прописані у вказаній нормі.

Однак, щодо описаної ситуації для уникнення оподаткування зібраних коштів ПДФО та військовим збором такий договір має містити елемент доручення, тобто предмет договору має передбачати здійснення збору від імені організації. Всі зібрані кошти не можуть витрачатися особою, що їх збирала, і повинні бути перераховані на рахунок організації - бенефіціара.

В іншому випадку зібрані кошти повинні бути задекларовані як дохід фізичної особи та оподатковані ПДФО і військовим збором.

При цьому, і у випадку доручення, на мою думку, є ризик визнання відповідних операцій фінансовими послугами.

Зважаючи на все вказане вище, рекомендую здійснювати публічний збір коштів відразу на рахунок організації або з використанням таких платформ як, наприклад, УББ.

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути