Оприбуткування благодійної допомоги ГО

09 грудня 2021, 14:03 до роздiлу

Жиліна Юлія

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки корисного використання (ст.138.3.3 ПКУ)? Чи потрібно її амортизувати? Якщо так, то як це відобразити в обліку?

Відповідь

Вікторія Смолякова

09 грудня 2021, 14:03

Добрий день, пані Юлія.

Встановлювати вартість безоплатно отриманого товару слід за принципом "справедливої ціни" - це сума за яку ви можете продати або купити в даний момент цей товар (з урахуванням його стану). При віднесені ТМЦ до ОЗ слід орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки корисного використання ( більше 1 року) та на Облікову політику ГО. Усі Основні Засоби мають амортизуватись з дати введення в експлуатацію (крім гудвілу та ОЗ призначених для продажу). Облік ОЗ ведеться на рахунку 10 , в даному випадку це рах. 106 "Інструменти, прилади, інвентар (меблі)".  Амотризація нараховується проведенням Дт 949 (91, 92)  Кт 131.  

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути

Оподаткування благодійної допомоги, наданої у вигляді продуктів харчування

Добрий день! Чи оподатковується ПДФО та ВЗ благодійна допомога, надана у вигляді продуктів харчування? (Якщо правильно розумію, то згідно постанови КМУ № 112 від 24 лютого 2016 р. не оподатковується). І якщо ні - чи потрібно...

Переглянути