Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Оподаткування благодійного аукціону

11 червня 2020, 19:12 до роздiлу

Синьков Віктор

Доброго дня. Я хочу організувати благодійний проект. Суть така: українські митці виконують роботи (картину, тощо) на тему пандемії 2020. Вони розміщуються для продажу в спеціально створеному для проекту Інстаграм профілі. 20 робіт відбирається на фінальний онлайн-аукціон. 70% від вартості роботи перераховуються у благодійні проекти, що протистоять COVID-10 через Українську Біржу Благодійності, 30% отримує митець. Я як організатор не отримую нічого, тому додаткові витрати (комісії і т.п.) будуть покриватись з 70% долі вартості роботи. Таким чином можна буде зібрати кошти і на поміч медикам і допомогти українським митцям. Мені порекомендували оформити ФОП 3-групи та підписувати з митцями агентский договір, за яким 70% я отримую як агент. А далі вже ці 70% я направляю на благодійність. Таким чином весь мій дохід як ФОП йде на благодійність, а значить мені не доведеться платити за них податки. Скажіть, будь ласка, чи це справді так працює? І якщо ні, то порекомендуйте, будь ласка, як це можна організувати інакше. Дякую. Я ще додав коротку презентацію проекту, але не впевнений, що він завантажився.

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

11 червня 2020, 19:12

Доброго дня!

Згідно пп. 9) пп. 291.5.1. Податкового кодексу суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату, не можуть бути платниками єдиного податку 1-3 груп. Відповідно, вважаю описаний у запиті механізм непридатним для ФОП 3-ї або й навіть 2-ї групи. 

Окрім того, для інформації, спрощена система оподаткування для ФОП 3-ї групи спрямована на оподаткування їх виручки без вирахування будь-яких витрат. Останнє законодавство, прийняте для боротьби з COVID-19, наскільки мені відомо, також не передбачає будь-яких пільг з оподаткування ФОП, які передають кошти на боротьбу з COVID-19. Це стосується й ФОП на загальній системі оподаткування.

В той же час, пільги щодо коштів, які передаються на боротьбу з COVID-19, встановлені для платників податку на прибуток (п. 51-1 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу) та ПДФО (п. 11 підрозділу 1 розділу ХХ Податкового кодексу). Вказані пільги дозволяють враховувати всю суму таких коштів, переданих благодійним, громадським організаціям, медичним установам тощо, протягом встановленого періоду карантину, у фінансовому результаті платників податку на прибуток або у податковій знижці платників ПДФО.

Таким чином, до реалізації вказаного механізму без сплати податків агентом можна залучити як агента або юридичну особу - платника податку на прибуток, або фізичну особу. Однак, в останньому випадку виникне ризик визнання діяльності такої особи підприємницькою зі сплатою відповідного адміністративного штрафу, а також необхідність подати річну декларацію з ПДФО.

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути