Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Оплата за реабілітацію в кліниці

12 липня 2019, 12:43 до роздiлу

Natalie Blinder

Доброго дня! ми - благодійна організація, хочемо оплатити курси реабілітації для хлопчика з ДЦП (близько 13000 грн). Наскільки я розумію, в мами з клінікою є договір і клініка виставить рахунок, який ми оплатимо. які документи потрібно оформити для нас? (також питання -чи рахунок повинен бути на наш фонд?) заздалезідь дякуємо. Цей форум - прекрасний ресурс для молодих фондів і компаній! добре, що ви є!

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

12 липня 2019, 12:43

Доброго дня!

Законодавство не містить чіткого переліку документів, який необхідно оформити в даній ситуації. Втім, виходячи з опису ситуації та керуючись чинною податковою та договірною практикою, можна рекомендувати наступне:

1. Отримати документи, що підтверджують необхідність надання допомоги (заява матері, довідка лікаря тощо). Оскільки дана інформація стосується стану здоров'я суб'єкта персональних даних, необхідно (якщо інформація стосовно стану здоров'я особи отримується організацією вперше) у встановленому порядку протягом 30 робочих днів повідомити Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про те, що організація збирає дані, що становлять ризик для прав і свобод суб'єктів персональних даних (див. ст. 9 Закону України "Про захист персональних даних"), а також отримати від матері письмову згоду на обробку персональних даних її і дитини (якщо така згода не включена в договір організації з матір'ю - див. нижче).

2. Укласти з матір'ю договір про надання благодійної допомоги шляхом оплати медичних послуг (а після оплати - акт приймання-передачі благодійної допомоги), а з матір'ю і клінікою, оскільки вже існує договір між матір'ю і клінікою, і благодійна організація може оплачувати не всі послуги, 3-сторонню угоду про участь у фінансуванні витрат, згідно якої благодійна організація візьме на себе зобов'язання перед клінікою оплатити певні послуги за матір за укладеним із нею договором. 

3. Отримати від клініки рахунок на благодійну організацію як платника і оплатити його.

4. Отримати від матері копії її договору з клінікою, актів приймання-передачі виконаних послуг між матір'ю і клінікою, що стосуються оплачених благодійною організацією послуг. Акт на суму оплати, здійсненої благодійною організацією, можна також зробити 3-стороннім, при чому організація отримає свій примірник оригіналу.

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути