Оплата за реабілітацію в кліниці

12 липня 2019, 12:43 до роздiлу

Natalie Blinder

Доброго дня! ми - благодійна організація, хочемо оплатити курси реабілітації для хлопчика з ДЦП (близько 13000 грн). Наскільки я розумію, в мами з клінікою є договір і клініка виставить рахунок, який ми оплатимо. які документи потрібно оформити для нас? (також питання -чи рахунок повинен бути на наш фонд?) заздалезідь дякуємо. Цей форум - прекрасний ресурс для молодих фондів і компаній! добре, що ви є!

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

12 липня 2019, 12:43

Доброго дня!

Законодавство не містить чіткого переліку документів, який необхідно оформити в даній ситуації. Втім, виходячи з опису ситуації та керуючись чинною податковою та договірною практикою, можна рекомендувати наступне:

1. Отримати документи, що підтверджують необхідність надання допомоги (заява матері, довідка лікаря тощо). Оскільки дана інформація стосується стану здоров'я суб'єкта персональних даних, необхідно (якщо інформація стосовно стану здоров'я особи отримується організацією вперше) у встановленому порядку протягом 30 робочих днів повідомити Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про те, що організація збирає дані, що становлять ризик для прав і свобод суб'єктів персональних даних (див. ст. 9 Закону України "Про захист персональних даних"), а також отримати від матері письмову згоду на обробку персональних даних її і дитини (якщо така згода не включена в договір організації з матір'ю - див. нижче).

2. Укласти з матір'ю договір про надання благодійної допомоги шляхом оплати медичних послуг (а після оплати - акт приймання-передачі благодійної допомоги), а з матір'ю і клінікою, оскільки вже існує договір між матір'ю і клінікою, і благодійна організація може оплачувати не всі послуги, 3-сторонню угоду про участь у фінансуванні витрат, згідно якої благодійна організація візьме на себе зобов'язання перед клінікою оплатити певні послуги за матір за укладеним із нею договором. 

3. Отримати від клініки рахунок на благодійну організацію як платника і оплатити його.

4. Отримати від матері копії її договору з клінікою, актів приймання-передачі виконаних послуг між матір'ю і клінікою, що стосуються оплачених благодійною організацією послуг. Акт на суму оплати, здійсненої благодійною організацією, можна також зробити 3-стороннім, при чому організація отримає свій примірник оригіналу.

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути