Доброго дня, питання стосується можливості надання певним підприємством благодійної допомоги - поточний ремонт приміщень. Бенефіціаром виступає бюджетна установа - університет. Чи може благодійник укласти договір підряду із будівельною фірмою на виконання робіт на користь бюджетної установи. 1) Чи має благодійник сам обрати підрядчика? чи не буде це порушенням ЗУ "Про публічні закупівлі"? 2) Як правильно оформити таку благодійну допомогу? як договір пожертви - тобто в грошовій формі чи можливо оформити як благодійна допомога у вигляді робіт - та отримання її у натуральній формі? дякуємо за відповідь.
Доброго дня!
Зважаючи на ст.ст. 1 та 2 Закону України "Про публічні закупівлі" цей закон розповсюджує свою дію на замовників (органи державної влади, місцевого самоврядування тощо), які укладають із учасниками процедур закупівель договори про закупівлю на певні суми. Звідси випливає неможливість укладення між благодійником, підрядником і бюджетною установою тристороннього договору на відповідну суму, за яким благодійник виступить платником за бюджетну установу, без проведення бюджетною установою відповідних процедур публічних закупівель.
При цьому, на мою думку, не буде підпадати під дію вказаного закону договір на користь третьої особи (ст. 636 Цивільного кодексу), укладений між благодійником і підрядником на користь бюджетної установи. Цей договір не підпадає під визначення договору закупівлі за Законом "Про публічні закупівлі" і, наскільки мені відомо, на практиці застосовується деякими бюджетними установами. За таким договором бюджетна установа може навіть не мати права вимоги за договором (ч. 2 ст. 636 Цивільного кодексу), а лише отримати результат виконання договору (для чого підписується тристоронній акт виконаних робіт або акт виконаних робіт між підрядником і бюджетною установою).
Щодо оформлення допомоги, зазначений договір на користь третіх осіб є, на мою думку, недостатньо дослідженим, окрім того, він додатково носитиме змішаний характер (ст. 628 Цивільного кодексу) із елементами договору пожертви та договору підряду. Відповідно, можна знайти аргументи, щоб вважати благодійною допомогою або грошові кошти, оплачені за договором, або результати робіт, прийняті бюджетною установою, або навіть право вимоги, одержане бюджетною установою при укладенні договору між благодійником і підрядником. Для адекватного врегулювання цього питання рекомендую передбачити відповідне положення в договорі на користь третьої особи або укласти для цього між благодійником і бюджетною установою договір про співпрацю.
Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...
ПереглянутиДоброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?
ПереглянутиПідкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...
ПереглянутиЯ фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.
ПереглянутиДоброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...
Переглянути