Оформлення благодійної допомоги БО

01 червня 2021, 13:54 до роздiлу

Бабій Олена

Доброго дня. Ми благодійний фонд, передаємо бенефіціарам безоплатно благодійну допомогу. Чи потрібно у видатковій/акті прийому-передачі зазначати вартість такої допомоги, чи вказується тільки кількість без вартісного виразника? Як у себе оприбуткувати отриману благодійну допомогу для подальшої її передачі, якщо благодійник в акті прийому-передачі не вказує вартість, лише кількість

Відповідь

Вікторія Смолякова

01 червня 2021, 13:54

Добрий день, пані Олена!

За п. 5 П(С)БО 15 дохід  визнається  під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства),  за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.

Тож на дату безоплатного отримання товарів підприємство, яке ставить їх на баланс і збільшує таким чином активи, має визнати дохід.

При цьому за п. 12 П(С)БО 9 первісною вартістю запасів, одержаних підприємством безоплатно, визнається їх справедлива вартість з  урахуванням витрат, передбачених пунктом 9 П(С)БО 9.

Тож дохід потрібно буде визнавати на рівні справедливої (ринкової) вартості отриманих товарів.

 

При передачі благодійної допомоги бенефіціарам вартість теж потрібно вказувати, оскільки така допомога, у більшості випадків, є оподаткованою  ПДФО та ВЗ.

У розумінні Податкового кодексу України (ПКУ), додатковим благом фізичної особи вважаються кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, інші види доходу, які надаються фізичній особі безкоштовно і не пов'язані з виконанням нею трудових функцій та не є винагородою за цивільно-правовими договорами.

Оскільки безоплатна передача товарів/послуг фізичній особі буде розглядатись як негрошовий подарунок, то слід звернутись до статті 165 ПКУ, якою передбачено види доходів, які не включаються до оподаткованого доходу. Серед яких і вартість подарунків, якщо їх вартість не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

 А також вартість нецільової благодійної допомоги у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу(за календарний рік), визначеного згідно з абзацем першим п.п. 169.4.1. ПКУ, встановленого на 1 січня звітного податкового року (у 2021р це 3180,00грн.).

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути