Оформлення БФ благодійної допомоги

28 жовтня 2021, 14:44 до роздiлу

Задорожнюк Ірина

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву помешкання. Приблизна вартість - 6000 грн. Які документи потрібно запросити в цієї родини та/або які документи потрібно оформити для цього? Чи досить буде лише заяви від матері? Чи потрібно буде утримувати ПДФО з суми наданої допомоги? Дякую

Відповідь

Вікторія Смолякова

28 жовтня 2021, 14:44

Добрий день. пані Ірина!

Згідно п.170.7.3. ПКУ : не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу, встановленого на 1 січня такого року.(у 2021р це 3180,00грн.).

Отже суму 3180,00 грн. можно неоподатковувати, при наявності листа-прохання про надання нецільової благодійної допомоги та наказу керівника про надання такої допомоги. З суми, що перевищує 3180,00грн., потрібно відрахувати та сплатити ПДФО 18% та Війсковий збір 1,5%. 

 

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути

Оподаткування благодійної допомоги, наданої у вигляді продуктів харчування

Добрий день! Чи оподатковується ПДФО та ВЗ благодійна допомога, надана у вигляді продуктів харчування? (Якщо правильно розумію, то згідно постанови КМУ № 112 від 24 лютого 2016 р. не оподатковується). І якщо ні - чи потрібно...

Переглянути