Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Оформлення адресної благодійної допомоги фізичній особі

31 січня 2020, 10:35 до роздiлу

Наталія Чайка

Добрый день, одним из направлений (целей) работы нашего фонда является спорт - поддержка спортивных общественных организаций. У нас утверждена программа поддержки спорта. Подскажите пожалуйста можем ли мы оказывать адресную финансовую благотворительную помощь спортсмену-аматору (студент дневного отделения ВУЗа, перспективный, ведётся подготовка к участию в украинских и международных соревнованиях)? Будет ли эта помощь рассматриваться как нецелевая и впоследствии облагаться налогом? Как правильно нам оформить эту помощь?

Відповідь

Вікторія Смолякова

31 січня 2020, 10:35

Добрий день, Наталія.

Цільовими визнаються витрати на статутну діяльність та утримання організації. Виключно, на цілі прописані в Статуті.  Якщо у Статутних документах не зазначено надання допомоги фізичним особам, а тільки організаціям, допомога фізичній особі може бути визнана нецільовим використанням коштів.  В даному випадку краще внести зміни в Статут і надалі працювати спокійно.

Що до документального оформлення: від отримувача допомоги необхідно мати лист або заяву з проханням надати допомогу,  на підставі цього листа (заяви) видається наказ про надання допомоги (прописати кому, скільки, на які цілі , на підставі чого, та зазначити, що допомога надається за для виконання статутних цілей та завдань організації).

Що до оподаткування, то благодійна допомога фізичній особі, в будь-якому разі,  включається до оподаткованого доходу такої фізичної особи та підлягає оподаткуванню ПДФО за ставкою 18% та Військовим збором за ставкою 1,5% ( за виключенням цільової допомоги на лікування та медичне обслуговування та нецільової благодійної допомоги що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року (у 2020 році це  2940,00 грн. сукупно за рік одній особі)).

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути