Надання заохочувальних призів дітям від благодійної організації

26 травня 2016, 19:32 до роздiлу

Oksana Prykhodko

Добрий день. У нашої БО сталася така ситуація. Десь місяць тому ми за підтримки художньої школи проводили виставку дитячих малюнків і від імені благодійної організації видавали дітям заохочувальні призи. Учасників-дітей було 90. Скажіть будь ласка, як повинно бути правильно документально оформлено надання балгодійної допомоги від благодійної організації? Бо брати розписку з батьків дитини за отриманий подарунок виглядає дуже кумедно... + як потім довести податковій, що всі кошти були направлені саме на реалізацію статутних завдань. Дякую.

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

26 травня 2016, 19:32

Доброго дня!

Описана Вами благодійна акція повинна бути належним чином оформлена, зокрема:

- відповідні сфера діяльності, цілі (завдання) повинні бути передбачені Вашим статутом;

- бажано мати благодійну програму з даного питання, затверджену уповноваженим органом управління організації;

- сам опис акції, відповідальна за проведення особа, можливо - бюджет тощо затверджуються рішенням уповноваженого органу управління (наприклад, наказом);

- на закупівлю відповідних товарів, робіт, послуг повинні бути оформлені відповідні первинні документи (договори, накладні, акти виконаних робіт (послуг));

- відповідні товари можуть бути видані відповідальній особі під звіт;

- після проведення акції відповідальна особа готує звіт.

З огляду на складність тлумачення деяких положень податкового законодавства, для повної відсутності податкових ризиків їх видачу рекомендується оформлювати з повною ідентифікацією платника податків (за документом, що посвідчує особу, та реєстраційним номером облікової картки), що отримуватиме призи, підписанням документу про передачу призу (відомість, акт прийому-передачі тощо) та відповідною звітністю про отриманий платником податку дохід.

Однак, в залежності від виду та вартості призу (наприклад, якщо це може бути неоподатковуваним доходом згідно положень Податкового кодексу (ПК), наприклад, за п. 165.1.39 ПК), залежно від встановлених описом заходу правил його проведення, складу учасників тощо, можливо оформити видачу призів як неперсоніфіковану роздачу та списати їх з балансу організації на підставі відповідного акту списання. При цьому треба бути готовим до прийняття на себе ризику можливого фіскального тлумачення контролюючими органами відповідних положень ПК, наприклад, по відношенню до необхідності ідентифікації отримувачів призів та звітування про отриманий ними доход, навіть якщо він неоподатковуваний.  

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути