Чи може громадська організація надати поворотну фін. допомогу директору?
Доброго дня!
Згідно пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу поворотна фінансова допомога - сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення.
Згідно пп. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами. Порушення цього правила призводить до позбавлення неприбуткової організації статусу неприбутковості з наступним оподаткуванням тощо.
Податковий кодекс не містить визначення ключових для даної норми термінів - доходів та видатків (витрат), при цьому згідно пп. 14.1.84 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу інші терміни для цілей розділу III використовуються у значеннях, визначених Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку і міжнародними стандартами фінансової звітності, введеними в дію відповідно до законодавства.
Зі змісту П(С)БО 15 "Дохід" та П(С)БО 16 "Витрати" можна зробити висновок, що виплата поворотної фінансової допомоги не є витратами. Таким чином, пп. 133.4.2 Податкового кодексу не може бути застосованим до ситуації виплати поворотної допомоги, і надання такої допомоги, на мою думку, взагалі може мати місце в діяльності неприбуткової організації.
Однак, оскільки питання стосується директора організації, необхідно зважити на пп. 133.4.1. Податкового кодексу, який містить заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування ), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб. При цьому не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених підпунктом 133.4.2 Податкового кодексу.
З огляду на вказану норму, зважаючи на невизначеність терміну "розподіл" в законодавстві та його можливе широке тлумачення, вважаю, що поворотна фінансова допомога саме директору неприбуткової організації в даному разі становитиме реальний ризик позбавлення статусу неприбутковості і мною не рекомендується.
Оскільки питання все ж таки не вирішено чітко в законодавстві, можливо отримати також індивідуальну податкову консультацію для уникнення будь-яких питань в майбутньому.
Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...
ПереглянутиДоброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?
ПереглянутиПідкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...
ПереглянутиЯ фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.
ПереглянутиДоброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...
Переглянути