Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Надання благодійної та/або гуманітарної допомоги нерезиденту України в зони АТО

07 березеня 2018, 14:15 до роздiлу

Olena Glushkova

Доброго дня, шановні юристи!

Хотіла би отримати відповідь на моє запитання: чи можна надавати гуманітарну або благодійну допомогу нерезиденту України, що мешкає у зоні АТО, організацією, що внесена до Реєстру отримувачів гуманітарної допомоги?

Яким нормативним актом це регулюється?

Та чи утримується ПДФО з суми допомоги такому бенефіціару?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

07 березеня 2018, 14:15

Доброго дня!

Чинне законодавство не містить обмежень стосовно громадянства особи у випадку надання благодійної чи гуманітарної допомоги. Ст. 1 Закону України "Про благодійну діяльність і благодійні організації" визначає бенефіціара як в тому числі фізичну особу, ст. 1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" визначає набувачів гуманітарної допомоги як юридичних і фізичних осіб. Також термін "фізичні особи" застосовується в пп. 165.1.54 Податкового кодексу, який регулює звільнення благодійної допомоги в зоні АТО від ПДФО.

Обсяги та види допомоги, які звільнені від ПДФО, вказані в пп. 170.7.8 Податкового кодексу, постановах Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 р. № 653, від 24.02.2016 р. № 112.

При цьому, якщо при визнанні певного вантажу гуманітарною допомогою дана особа чи категорія осіб не була передбачена чи включена до більш широкого поняття (напр., фізичні особи, населення) у відповідних документах (перелік набувачів), що подавались до Мінсоцполітики, надання такої гуманітарної допомоги відповідній особі може розглядатись контролюючими органами як нецільове використання гуманітарної допомоги з несприятливими наслідками для Вашої організації (включно до позбавлення статусу неприбутковості). 

З точки зору документального оформлення звільнення від ПДФО важливо отримати від особи документальне підтвердження, що він мешкає (мешкав) на території проведення АТО, оскільки цей критерій встановлено пп. 165.1.54 Податкового кодексу.

Для організації важливо також мати змогу відзвітувати про наданий фізичній особі дохід в податкові органи згідно чинного законодавства, тому вважаю важливим, щоб нерезидент мав український реєстраційний номер облікової картки платника податків (ід. код), інакше організація нестиме ризик сплати штрафу за неподання звітності.

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути