Надання благодійної та/або гуманітарної допомоги нерезиденту України в зони АТО

07 березеня 2018, 14:15 до роздiлу

Olena Glushkova

Доброго дня, шановні юристи!

Хотіла би отримати відповідь на моє запитання: чи можна надавати гуманітарну або благодійну допомогу нерезиденту України, що мешкає у зоні АТО, організацією, що внесена до Реєстру отримувачів гуманітарної допомоги?

Яким нормативним актом це регулюється?

Та чи утримується ПДФО з суми допомоги такому бенефіціару?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

07 березеня 2018, 14:15

Доброго дня!

Чинне законодавство не містить обмежень стосовно громадянства особи у випадку надання благодійної чи гуманітарної допомоги. Ст. 1 Закону України "Про благодійну діяльність і благодійні організації" визначає бенефіціара як в тому числі фізичну особу, ст. 1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" визначає набувачів гуманітарної допомоги як юридичних і фізичних осіб. Також термін "фізичні особи" застосовується в пп. 165.1.54 Податкового кодексу, який регулює звільнення благодійної допомоги в зоні АТО від ПДФО.

Обсяги та види допомоги, які звільнені від ПДФО, вказані в пп. 170.7.8 Податкового кодексу, постановах Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 р. № 653, від 24.02.2016 р. № 112.

При цьому, якщо при визнанні певного вантажу гуманітарною допомогою дана особа чи категорія осіб не була передбачена чи включена до більш широкого поняття (напр., фізичні особи, населення) у відповідних документах (перелік набувачів), що подавались до Мінсоцполітики, надання такої гуманітарної допомоги відповідній особі може розглядатись контролюючими органами як нецільове використання гуманітарної допомоги з несприятливими наслідками для Вашої організації (включно до позбавлення статусу неприбутковості). 

З точки зору документального оформлення звільнення від ПДФО важливо отримати від особи документальне підтвердження, що він мешкає (мешкав) на території проведення АТО, оскільки цей критерій встановлено пп. 165.1.54 Податкового кодексу.

Для організації важливо також мати змогу відзвітувати про наданий фізичній особі дохід в податкові органи згідно чинного законодавства, тому вважаю важливим, щоб нерезидент мав український реєстраційний номер облікової картки платника податків (ід. код), інакше організація нестиме ризик сплати штрафу за неподання звітності.

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути