Надання благодійної допомоги для вихованця інтернату

02 березеня 2017, 13:10 до роздiлу

Микола Мельник

Шановний Максиме, я дуже вдячний Вам за надану відповіь. Прошу Вас ще надати відповідь на наступне питання. Упункті 4.8 Типового положення про дитячий будинок - інтернат зазначено:?- Будинок-інтернат для розвитку матеріально технічної баз, благоустрію.....може отримуватита використовувати гумінітарну та благодійну допомоги підприємств, ...та окремих осіб. Питання6 Чи означае це те , що інтернат НЕ МАЄ ПРАВА отримувати, та використовувати кошти благодійної допомоги на ПРОВЕДЕННЯ, ОПЕРАЦІЇ ВМИХОВАНЦЯ ІНТЕРНАТУ, який отримав травми в інтернаті і з вини інтернату, ЗАКУПКУ ЛІКІВ. Дякуя, чекаю на аргументовану відповідь.

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

02 березеня 2017, 13:10
Доброго дня!

Згідно п. 2 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2000 р. № 1222, згаданого у попередній консультації благодійні внески можуть надаватися благодійниками набувачам у грошовій формі для потреб їх фінансування за напрямами видатків, визначеними благодійником, а також як товари, роботи,
послуги. Якщо благодійником конкретні цілі використання коштів не визначено, шляхи спрямування благодійного внеску визначаються керівником установи, закладу - набувачів відповідно до першочергових потреб, пов'язаних виключно з основною діяльністю установи, закладу.

Вважаю дану норму нормою вищої юридичної сили, ніж Типове положення, і такою, що дає підставі для внесення змін до кошторису спеціального фонду остільки, оскільки відповідні видатки відносяться до основних завдань будинку-інтернату.

Окрім того, прямої заборони в законодавстві на отримання благодійної допомоги для здійснення інших основних завдань установи немає, сам наказ Мінсоцполітики від 02.04.2008 № 173 передбачає можливість розробки конкретних положень з урахуванням місцевих умов, тобто можлива корекція відповідного пункту Положення Вашого будинку-інтернату.

При цьому вважаю можливим інакше, обмежувальне тлумачення зазначеної Вами норми п. 4.8 Типового положення контролюючими органами як спеціальної норми відносно зазначеної постанови Кабінету Міністрів і такої, що встановлює обмеження на цілі отримуваної благодійної допомоги, хоча не бачу в такому тлумаченні жодного сенсу, оскільки бюджетне законодавство не порушується.

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути