Надання благодійної допомоги членам церкви

18 грудня 2018, 19:12 до роздiлу

Тетяна Кирилюк

Доброго дня. Запитання таке: чи може релігійна організація надавати допомогу своїм одновірцям та членам церкви на різні потреби: на лікування; малозабезпеченим сім'ям; при нещасних випадках (пожежах) і т.д. Як уникнути оподаткування такої допомоги, адже надаючи їх ми як церква виконуємо свої статутні цілі?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

18 грудня 2018, 19:12

Доброго дня!

З урахуванням пп. 133.4.1, пп. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 та п. 34 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу вважаю можливим надання такої благодійної допомоги.

Однак її звільнення від оподаткування ПДФО та військовим збором залежить від наявності різних факторів (характер зв'язку бенефіціара з благодійником-релігійною організацією, наявність у бенефіціара статусу внутрішньо переміщеної особи, цільовий або нецільовий характер допомоги тощо).

Так, наприклад, пп. 165.1.19 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу (ПК) звільняє від вказаного оподаткування допомогу на лікування, але якщо допомога поступає від благодійної організації чи роботодавця платника податку, тобто релігійна організація для застосування даної норми має виступати роботодавцем бенефіціара.

Пп. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПК звільняє певну цільову допомогу (в т.ч. на лікування), що надається з певними обмеженнями по сумі учасникам АТО, членам їх сімей, внутрішньо переміщеним особам тощо.

Згідно пп. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 ПК звільняється від оподаткування нецільова благодійна допомога в обмеженому розмірі (не більше 2690 грн. на рік для 2019 р.). 

Згідно пп. 170.7.4 п. 170.7 ст. 170 ПК звільняється від оподаткування за певних умов цільова благодійна допомога на лікування, що сплачується напряму на лікувальну установу, допомога дитячим будинкам сімейного типу (ДБСТ) з обмеженнями по сумі тощо.

ЄСВ благодійна допомога не оподатковується.

Таким чином, питання звільнення від оподаткування треба розглядати індивідуально в кожному окремому випадку.

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути