Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Надання благодійником коштів для БО.

15 листопада 2018, 18:32 до роздiлу

Наталія Жерж

Доброго дня, шановні експерти! Запитання наступного характеру, є Благодійна організація (БО), метою діяльності якої є охорона здоров*я і є благодійник, який має намір надати кошти на закупівлю медичного обладнання для ТОВ або ФОП, які здійснюють свою діяльність в сфері охорони здоров*я. Підкажіть як правильно документально оформити дану операцію? Які податкові ризики для БО та для ТОВ або ФОП, як набувачів благодійної допомоги? Яким чином буде здійснюватися оподаткування і як правильно поставити на баланс? Як краще закупити обладнання, через БО чи БО надати кошти як благодійну безповоротну фінансову допомогу для ТОВ чи ФОП? Які документи взагалі мають бути для оформлення даної операції? Дякую, з нетерпінням чекаю на відповідь!

Відповідь

Вікторія Смолякова

15 листопада 2018, 18:32

Добрий день, Наталія.

Коли БО (неприбуткова організація) отримує кошти, у якості благодійної допомоги, ніяких податкових ризиків у БО не виникає, за умови, що діяльність, на яку отримані кошти є статутною діяльністю для данної БО ( зазначена в статутних документах), та буде забезпечено виключно цільове використання цих коштів. Відносони між благодійником та БО мають бути оформлені договором про надання благодійної допомоги (пожертви). 

Благодійній організації краще надати ТОВ або ФОПу благодійну безповоротну фінансову допомогу на закупівлю обладнання у грошовій формі. Безоплатна передача будь-якого товару від БО на користь комерційної юридичної особи (прибуткової) може бути прирівняна до операції купівлі-продажу і звістно вимагатиме сплати ПДВ та Податку на прибуток.

Що стосується ТОВ або ФОПа, оскільки вони не є благодійними та неприбутковими організаціями, то у них ці операції будуть оподатковуватись за тими ставками податків, які об`умовлені їх податковим статусом.

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути