Квадрокоптер (спортивна модель) як благодійна допомога

26 червня 2017, 19:51 до роздiлу

Юлія Яцишин

Доброго дня! Ми благодійний фонд . До нас звернулись з проханням передати через нас фізичній особі квадрокоптер (спортивна модель) не спецзасіб. Дана особа відбуває в зону АТО для службового відрядження. Чи маємо ми право? Чи повинні ми сплачувати ПДФО та військовий збір?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

26 червня 2017, 19:51

Доброго дня!

Хочу звернути Вашу увагу на наступне:

1.Оскільки йдеться про спортивну модель, вважаю надання благодійної допомоги у вигляді квадрокоптеру можливою за умови дотримання нижченаведених обмежень.

2. Згідно пп. 133.4.2. п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України (далі - ПК) доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами. 

Згідно п. 44.1 ст. 44 ПК для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Таким чнном, благодійна допомога у вигляді квадрокоптеру повинна відповідати статутним цілям благодійного фонду, а цільове призначення благодійної допомоги, в т.ч. її відповідність статутним цілям благодійного фонду, повинно бути належним чином задокументование, включаючи підтвердження статусу її одержувача.

3. Щодо звільнення даної благодійної допомоги від ПДФО та військового збору, не бачу підстав для такого звільнення.

Так, згідно пп. а) пп. 170.7.8 п. 170.7 ст. 170 ПК не включається до оподатковуваного доходу благодійна допомога, що надається згідно з підпунктом 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу, у будь-якій сумі (вартості), що надається, платникам податку, визначеним абзацом другим підпункту "а" та підпунктом "б" підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу (сюди входять зокрема учасники бойових дій - військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищають (захищали) незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і беруть (брали) безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції), - для закупівлі або у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення чи інших товарів (робіт, послуг) за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, чи для оплати (компенсації) вартості лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення, технічних та інших засобів реабілітації, платних послуг з лікування, забезпечення виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, послуг медичної реабілітації, санаторно-курортного оздоровлення.

Перелік засобів, товарів (робіт, послуг), сума (вартість) благодійної допомоги для закупівлі або у вигляді яких не включається до оподатковуваного доходу платників податку на доходи фізичних осіб, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 р. № 112, судячи по кодах продукції згідно з Державним класифікатором продукції та послуг ДК 016:2010, не містить посилання на безпілотні літальні апарати і, відповідно, не може бути підставою для звільнення надання даної продукції у вигляді благодійної допомоги від ПДФО та військового збору. 

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути