Котельня у якості пожертви комунальному підприємству

08 жовтня 2019, 15:46 до роздiлу

Вика Одижная

Доброго дня. Про консультуйте будь ласка у такому питанні. Ми є неприбудкова огрганізація. БО виділила нам кошти, на які шляхом тендеру була придбана Котельня. Але,єксплотувати її ми не можемо, складнісь в тому що, наша мережа теплопостачання підключена до мережі центрального опалення міста. Питання: Чи можемо ми котельню передати Договором пожертви місцевому комунальному підприемству теплових мереж. Чи не порушуємо ми законодавство?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

08 жовтня 2019, 15:46

Доброго дня!

На мою думку, обмежень для такої операції чинним законодавством не встановлено. При цьому необхідно враховувати, що в разі якщо за останні 12 місяців обсяг операцій з постачання товарів/послуг, які б могли оподатковуватись ПДВ (з урахуванням пп. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України та податкової практики, це включає й безоплатну передачу котельні у якості пожертви), організації перевищив 1 млн. грн., то згідно п. 181.1 ст. 181 Податкового кодексу України така організація зобов'язана зареєструватись платником ПДВ.

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути