Доброго дня!
Чи може неблагодійна організація надати грошову допомогу (наприклад, перерахувати гроші на депозит) сім'ям учасників АТО? неблагодійна організація повинна буде сплатити ПДФО та військовий збір на суму, що перевищує 2 380 грн. та включити цю допомогу в 1 ДФ?
Чи зможе неблагодійна організація включити суму грошової допомоги та податків з неї (ПДФО та військовий збір) до складу витрат, якщо ця сума не буде перевищувати 4% оподаткованого прибутку попереднього звітного року?
Доброго дня!
Згідно чинного законодавства благодійником може бути будь-яка юридична особа приватного права: пп. 5) ч. 1 ст. 1 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" визначає благодійника як дієздатну фізичну особу або юридичну особу приватного права (у тому числі благодійну організацію), яка добровільно здійснює один чи декілька видів благодійної діяльності.
Згідно пп. 165.1.54 Податкового кодексу не включається в оподатковуваний дохід фізичної особи (і, відповідно, не оподатковується ПДФО і військовим збором) сума (вартість) благодійної допомоги, виплачена (надана) благодійниками на користь членів сімей таких учасників бойових дій, які під час участі в антитерористичній операції, участі в забезпеченні її проведення зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров'я, загинули, померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, чи визнані безвісно відсутніми в установленому порядку. Види і граничні розміри такої допомоги (без обмежень на лікувальні потреби та в розмірі до 500 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня поточного року, на потреби, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 р. № 653) визначено в пп. 170.7.8 Податкового кодексу.
Інші підстави для звільнення від ПДФО цільової благодійної допомоги фізичним особам, якщо вони, можливо, не відповідають зазначеним вище критеріям, можна знайти також, наприклад, в пп. 165.1.19, пп. 170.7.4 Податкового кодексу.
Щодо нецільової допомоги, яка не підпадає під вищезазначені критерії, згідно пп. 170.7.3 Податкового кодексу, якщо її сума перевищує в 2018 р. 2470 грн., вона повинна оподатковуватись. Благодійна допомога вказується в 1ДФ незалежно від її розміру.
Сума вказаної допомоги повинна виплачуватись з прибутку і не може відповідним чином враховуватись в фінансовому результаті в розмірі до 4% оподаткованого прибутку попереднього звітного року, оскільки в п. 140.5.9 Податкового кодексу, що встановлює відповідну пільгу, йдеться про надання допомоги тільки неприбутковим організаціям, внесеним в Реєстр неприбуткових установ і організацій, при фізичних осіб там не йдеться.
Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...
ПереглянутиДоброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?
ПереглянутиПідкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...
ПереглянутиЯ фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.
ПереглянутиДоброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...
Переглянути