Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Грошова допомога учасникам АТО

17 березеня 2018, 14:25 до роздiлу

Ірина Генералова

Доброго дня!

Чи може неблагодійна організація надати грошову допомогу (наприклад, перерахувати гроші на депозит) сім'ям учасників АТО? неблагодійна організація повинна буде сплатити ПДФО та військовий збір на суму, що перевищує 2 380 грн. та включити цю допомогу в 1 ДФ?

Чи зможе неблагодійна організація включити суму грошової допомоги та податків з неї (ПДФО та військовий збір) до складу витрат, якщо ця сума не буде перевищувати 4% оподаткованого прибутку попереднього звітного року?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

17 березеня 2018, 14:25

Доброго дня!

Згідно чинного законодавства благодійником може бути будь-яка юридична особа приватного права: пп. 5) ч. 1 ст. 1 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" визначає благодійника як дієздатну фізичну особу або юридичну особу приватного права (у тому числі благодійну організацію), яка добровільно здійснює один чи декілька видів благодійної діяльності.

Згідно пп. 165.1.54 Податкового кодексу не включається в оподатковуваний дохід фізичної особи (і, відповідно, не оподатковується ПДФО і військовим збором) сума (вартість) благодійної допомоги, виплачена (надана) благодійниками на користь членів сімей таких учасників бойових дій, які під час участі в антитерористичній операції, участі в забезпеченні її проведення зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров'я, загинули, померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, чи визнані безвісно відсутніми в установленому порядку. Види і граничні розміри такої допомоги (без обмежень на лікувальні потреби та в розмірі до 500 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня поточного року, на потреби, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 р. № 653) визначено в пп. 170.7.8 Податкового кодексу.

Інші підстави для звільнення від ПДФО цільової благодійної допомоги фізичним особам, якщо вони, можливо, не відповідають зазначеним вище критеріям, можна знайти також, наприклад, в пп. 165.1.19, пп. 170.7.4 Податкового кодексу.

Щодо нецільової допомоги, яка не підпадає під вищезазначені критерії, згідно пп. 170.7.3 Податкового кодексу, якщо її сума перевищує в 2018 р. 2470 грн., вона повинна оподатковуватись. Благодійна допомога вказується в 1ДФ незалежно від її розміру.

Сума вказаної допомоги повинна виплачуватись з прибутку і не може відповідним чином враховуватись в фінансовому результаті в розмірі до 4% оподаткованого прибутку попереднього звітного року, оскільки в п. 140.5.9 Податкового кодексу, що встановлює відповідну пільгу, йдеться про надання допомоги тільки неприбутковим організаціям, внесеним в Реєстр неприбуткових установ і організацій, при фізичних осіб там не йдеться.

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути