Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Грант від БО для ФОПа на 2ій групі

16 липня 2019, 10:26 до роздiлу

Наталя Резниченко

Добрый день, коллеги! Прошу вашей помощи в таком вопросе: Благотворительный фонд предоставляет ФОПу (2группы ед налог) благотворительную помощь на аренду помещения (фактически грант на развитие бизнеса). Возникают ли тут обязательства по налогам (ПДФО и в зб). Должен ли благ фонд выступить налоговым агентом и перечислить деньги в бюджет. Должен ли ФОП со своей стороны оплатить налог (ПДФО и вз) за полученные деньги (так как это доход не от предпринимательской деятельности)- это фактически двойное налогооблажение. Есть ли вариант не платить налоги? Договор на предоставление благ помощи лучше заключать с ФОПом или физ лицом? Если физ лицу давать такую помощь, то как это документально оформить, ведь фактически это помощь на развитие бизнеса, а не личные нужды физ лица. Можно ли напрямую благотворительному фонду оплачивать аренду помещения, предназначенного для ФОПа?

Відповідь

Вікторія Смолякова

16 липня 2019, 10:26

Добрый день, Наталья.

Если Благотворительный фонд заключает договор на предоставление гранта с ФОП-ом, то обязательств налогового агента у фонда, в данном случае, не возникает.

Что касается налогообложения у ФОП-а, если в договоре конкретно прописано, что это помощь на развитие бизнесса и ФОП сможет документально подтвердить использование этих средств по назначению, то вопросов с налогами возникнуть не должно - эти деньги облагаются единым налогом как доход предпринимателя. Но налоговики, действительно, часто утверждают, что благотворительная безвозвратная помощь не является доходом от предпринимательской деятельности. Точно так же, как в случае уплаты с такой помощи  ПДФО и ВЗ, могут признать этот доход предпринимательским и наказать за неправомерное увеличение налоговой нагрузки на физ.лицо. К сожалению, чаще всего зависит от личтой позиции инспектора. 

Договор нужно заключать с ФОПом. 

Платить оренду за ФОПа фонд может в том случае, если это не будет противоречить уставной деятельности Фонда и целевому использованию данных средств.

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути