Допомога від батьків дитячому садочку у натуральній формі

08 серпня 2019, 13:53 до роздiлу

Марія Хойна

Доброго дня! Цього року віддаю дитину в садочок. В садочку не вистачало ліжечок і батьки вирішили самі подбати 7шт. Як потрібно їх правильно проспонсорувати? Чи потрібно писати якусь заяву тощо?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

08 серпня 2019, 13:53

Доброго дня!

З моєї точки зору, допомогу в даній ситуації надати можливо, при цьому вона може бути оформлена, якщо йдеться про передачу ліжок, договором та/або актом приймання-передачі, а якщо йдеться про надання коштів, - договором або й заявою чи листом про надання цільової благодійної допомоги на закупівлю 7 ліжок.

Оскільки така допомога співпадає з поступленням дитини в садочок, для контролюючих органів може існувати видимість надання благодійної допомоги в обмін на відповідну послугу.

Нагадую, що згідно пп. 170.7.7 п. 170.7 ст. 170 Податкового кодексу забороняється надавати благодійну допомогу органам державної влади та органам місцевого самоврядування або створеним ними неприбутковим організаціям або за їх дорученням - третім особам, якщо надання такої благодійної допомоги є попередньою або наступною умовою видачі платнику податку будь-якого дозволу, ліцензії, узгодження, надання державної послуги чи прийняття іншого рішення на його користь або прискорення такої видачі, надання, прийняття (спрощення процедури). Дії посадових (службових) осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування з висування таких умов вважаються діями з вимагання коштів або майна у розмірі благодійної чи спонсорської допомоги.

З огляду на вказану норму, благодійна допомога повинна, на мою думку, відповідати критеріям, визначеним Мінюстом у листі-роз'ясненні від 15.02.18 № 5512/100-2-18/7.3.1, а саме критеріям безкорисливості, добровільності та цільової спрямованості.

Для уникнення будь-якої видимості незаконного надання допомоги допомогу можна передати від інших батьків чи навіть третіх осіб.

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути