Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Договір пожертви та договір дарування:потреба в нотаріальному посвідченні. Оподаткування пожертви

05 лютого 2018, 17:46 до роздiлу

Лариса Ясюк

Добрий день!

Чи можна оформити Договором благодійної пожертви (зг.ст.6 Закону №5073) без нотаріального посвідчення перерахування коштів від юрособи неприбутковій організації, які будуть витрачені на утримання цієї неприбуткової організації (оренда офісу, зарплата)?

Діяльність Асоціації спрямована на безпеку дорожнього руху та охорону навколишнього природнього середовища.

Які податкові наслідки виникнуть в обох сторін у разі негативної відповіді?

Відповідь

Поліна Нюхіна

30 листопада -1, 0:00

Так, можна.

Відповідь на схоже питання вже надавалася нашими експертами. З нею можна ознайомитися за посиланням: https://ufb.org.ua/helpdesk/knowledgebase/pidpriyemnitska-diyalnist-blagodijnikh-fondiv.html

Щодо процедур: спочатку неприбуткова організація надає лист-прохання до благодійника про необхідність допомоги на виконання статутних цілей. Укладається договір між бенефіціаром (благодійною організацією) та благодійником (юр.  особа) про надання такої благодійної допомоги з указанням мети (реалізація статутних цілей, зокрема оплата оренди та заробітної плати - п.4 ст. 16 ЗУ «Про благодійну діяльність та благодійні організації»).       

Пожертвою є дарування нерухомих та рухомих речей, зокрема грошей та цінних паперів, особам, встановленим ч.1 ст.20 Цивільного Кодексу України, для досягнення ними певної, наперед обумовленої мети.

Договір благодійної пожертви не підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню на підставі ч.3 ст. 729 Цивільного Кодексу України та ч.2 пункту 1 статті 6 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Але варто пам'ятати про те, що в такому договорі чітко вказується мета, на яку жертвуються валютні цінності. При цьому благодійник має право перевірити їх цільове використання, вимагати дотримання умов договору якщо вбачаються очевидні порушення (ст. 730 Цивільного Кодексу України).

Якщо укладається договір дарування валютних цінностей (тобто, коли не встановлюється цільове призначення предмету дарування) на суму, яка перевищує п'ятдесятикратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (850 грн.),  то такий договір підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню.

Рішення про надання благодійної пожертви приймається відповідним уповноваженим на це органом юридичної особи у порядку, передаченим Статутом чи іншими внутрішніми документами (п.2-4 ст. 57 Господарського кодексу України).

Щодо податків: якщо благодійник знаходиться на загальній системі оподаткування, то розмір такої благодійної допомоги не може перевищувати 4% його доходу (пп.2 п.3 ст. 166  Податкового кодексу України: перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки - сума коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, які на дату перерахування (передачі) таких коштів та майна відповідали умовам, визначеним пунктом 133.4 статті 133 Податкового Кодексу, у розмірі, що не перевищує 4 відсотків суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року).

У разі перевищення – сума, на яку перевищено ліміт у 4%, підлягає оподаткуванню на загальних підставах. 

Якщо благодійник знаходиться на спрощеній системі оподаткування, то розмір благодійної допомоги принципового значення не має, оскільки благодійник сплачує податок у розмірі 5%.  

 

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути