Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Чи може неприбуткова організація (релігійна організація) здійснювати виплати нецільової матеріальної допомоги працівникам організації?

10 травня 2018, 12:54 до роздiлу

Олена Ящук

Доброго дня! Чи може неприбуткова організація (релігійна організація) здійснювати виплати нецільової матеріальної допомоги працівникам (крім заробітної плати та податків)організації. Заздалегідь вдячні.

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

10 травня 2018, 12:54

Доброго дня!

Законом  України від 7 грудня  2017 року № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» уточнено умови включення  релігійних  організацій до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій, зокрема на сьогодні для внесення релігійних організацій до Реєстру є необхідним дотримання вимог лише абзацу другого  п.п. 133.4.1  п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу щодо утворення та реєстрації в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації. 

Звідси можна зробити висновок, що інші, крім другого, абзаци пп. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу, в т.ч. і абзац третій, в якому йдеться про обмеження щодо виплат працівникам неприбуткових організацій, не повинні застосовуватись до неприбуткової релігійної організації, і вона може виплачувати нецільову матерільну допомогу працівникам.

Однак вказаний закон, на жаль, безпосередньо вніс зміни лише в частину норм Податкового кодексу, які регулюють діяльність неприбуткових організацій, зокрема пп. 133.4.1 та пп. 133.4.4 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу залишились незмінними, і формально можна вважати, що вони продовжують застосовуватись до релігійних організацій в такому незмінному вигляді. 

Отже, з огляду на можливість неоднозначного тлумачення, вважаю необхідним отримати індивідуальну податкову консультацію щодо можливості виплати нецільової разової допомоги працівникам.

Що стосується систематичної мат. допомоги всім або більшості працівників, оскільки вона відноситься до фонду оплати праці згідно п. 2.3.3 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом № 5 від 13.01.2004 р. Державного комітету статистики України, вважаю можливим виплачувати таку допомогу і без отримання податкової консультації.

 

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути