Чи може громадська організація надавати благодійну допомогу органам місцевої влади?

24 листопада 2016, 19:47 до роздiлу

Olga Goloborodko

Чи може громадська організація надавати благодійну допомогу органам місцевої влади? До нашої організації надійшов лист- прохання надати благодійну допомогу райдержадміністрації, (нами було закуплено нагрудні знаки для нагородження державних службовців, які попрацювали 25 років, передали по акту-прийому передачі). Чи не буде це порушенням.

Відповідь

Тимур Крюков, незалежний юрисконсульт

24 листопада 2016, 19:47
На відміну від територіальної громади, яка може бути бенефіціаром благодійної допомоги, районні державні адміністрації (як органи державної виконавчої влади) такої можливості не мають. 
 
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про джерела фінансування органів державної влади" органи державної влади здійснюють свою діяльність виключно за рахунок бюджетного фінансування. 
 
Така ж позиція міститься в Рішенні Конституційного Суду України від 11.03.2010 №7-рп/2010 (п. 3.3. мотивувальної частини: "за приписами статей 1, 2 Закону України "Про джерела фінансування органів державної влади" органи державної влади здійснюють свою діяльність виключно за рахунок бюджетного фінансування в межах, передбачених законом про Державний бюджет України на відповідний рік"). 
 
До того ж, відповідно до ст. 23 Закону України "Про запобігання корупції" посадовим особам відповідних органів (у тому числі райдержадміністраціій) забороняється безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб у зв'язку із здійсненням такими особами діяльності, пов'язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. 
 
У разі виявлення такого порушення посадова особа райдержадміністрації може бути притягнута до адміністративної відповідальності та оштрафована на суму від 1700 до 3400 гривень з конфіскацією майна, що було передане. 
 
Тому радимо утриматись від надання такої благодійної допомоги. 

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути