Чи може благодійний фонд оплатити проїзд підопічного і його опікуна до лікувального закладу?

23 листопада 2016, 20:00 до роздiлу

ГАЛ ДУКА

Благодійний фонд оплачує медичній установі лікування дитини. Чи може БФ оплатити також проїзд підопічного і його опікуна до лікувального закладу?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

23 листопада 2016, 20:00

Остільки, оскільки ця витрата відповідатиме статутним цілям та завданням фонду, вона буде цільовою в розумінні п. 133.4.2 Податкового кодексу, і, відповідно, БФ зможе її здійснити. При цьому відповідна благодійна допомога у грощовій формі або у вигляді оплати проїзду до місця лікування, не підпаючи під відомі мені випадки звільнення за ст.ст. 165 і 170 Податкового кодексу, на мою думку становитиме додаткове благо для бенефіціарів, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб та військовим збором, при цьому фонд повинен виступати податковим агентом щодо таких фізичних осіб. В той же час якщо оформити благодійну допомогу у вигляді дарунку квитків, вартість яких не перевищує 50% мінімальної зарплати, встановленої на 01 січня податкового року (689 грн. у 2016 р.), таку допомогу можливо звільнити від оподаткування вказаними обов'язковими платежами на підставі п. 165.1.39 Податкового кодексу.

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути