Чи може благодійна організація надавати допомогу медичному центру ?

18 серпня 2016, 11:01 до роздiлу

Катерина Тим

Доброго дня ! Надайте будь-ласка відповідь на слідуюче питання: чи може благодійна організація надавати допомогу МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРУ основна діяльність якого - реабілітація хворих після інсульту? Суть полягає в тому, що за організацією МЦ є комерційним товариством з обмеженою відповідальністю, тобто прибутковою організацією. Чи надання такої допомоги комерційній структурі зі сторони благодійної організації буде правомірною, чи не заборонено Законом? Чекаю відповіді. Дякую.

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

18 серпня 2016, 11:01

Доброго дня!

Згідно п. 1) ч. 1 ст. 1 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" бенефіціар - набувач благодійної допомоги (фізична особа, неприбуткова організація або територіальна громада), що одержує допомогу від одного чи кількох благодійників для досягнення цілей, визначених цим законом. Бенефіціарами благодійних організацій можуть бути також будь-які юридичні особи, що одержують допомогу для досягнення цілей, визначених цим Законом.

Згідно ч. 3 ст. 11 того ж закону благодійні організації самостійно визначають сфери, види, місце (територію), строки і бенефіціарів благодійної діяльності в установчих документах, благодійних програмах або інших рішеннях органів управління.

Таким чином, коли йдеться про благодійну організацію, неприбутковий статус юридичної особи не є обов'язковою ознакою бенефіціара такої благодійної організації, і, на мою думку, в такому разі благодійна допомога може надаватися і господарським товариствам (в т.ч. ТОВ), якщо вона спрямована на реалізацію статутних цілей благодійної організації.

При цьому, оскільки господарське товариство може бути платником податку на прибуток або єдиного податку, використання допомоги рекомендується спланувати у фінансовому відношенні так, щоб вона була використана виключно на визначені благодійником цілі.

 

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути