Благодійні внески від релігійної організації: правові підстави

20 січня 2020, 16:06 до роздiлу

Tatiana Chaikova

Допоможіть розібратися в такому питанні. Чи має право релігійна організація вносити благодійні внески на рахунок громадської організації (щоб друга змогла виплатити з/п своїм працівникам, так як наступних кілька місяців не планується прихід коштів на ГО, а штрафів ніхто платити не хоче, тим більше, що люди працюють) По статуту ГО має право отримувати допомогу у вигляді коштів, а РО має право на благодійних засадах підтримувати діяльність всього, що пов"язане з християнством (ГО допомагає відкривати альтернативні християнські школи, і проводить гуртки для дітей). Чи потрібно сплачувати податки? Як правильно вказати призначення платежу? Якими нормативами користуватися, щоб у випадку перевірки всіх убезпечити? Дякую за допомогу.

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

20 січня 2020, 16:06

Доброго дня!

Релігійна організація є юридичною особою приватного права. Відповідно, вона відповідає ознакам благодійника, визначеним пп. 5) ч. 1 ст. 1 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" і може надавати благодійну допомогу.

Громадська організація, якщо вона в даному випадку має статус неприбутковості, відповідає ознакам бенефіціара, визначеним в пп. 1) ч. 1 ст. 1 того ж закону, тобто може отримувати благодійну допомогу.

Єдиний ризик, який може витікати з даної операції, це втрата релігійною організацією статусу неприбутковості внаслідок порушення пп. 133.4.2. п. 133.4. ст. 133 Податкового кодексу. Згідно даної норми доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами. Доходи неприбуткових релігійних організацій використовуються також для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій, у тому числі надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя.

Таким чином, дана операція повинна відповідати статутним цілям та завданням неприбуткової релігійної організації.

За умови дотримання вказаних вимог законодавства щодо неприбуткових організацій жодних податкових зобов'язань з даної операції не виникає. Призначенням платежу може бути вказана благодійна допомога на відповідні цілі, що відповідають статутним цілям релігійної організації (або взагалі на статутну діяльність громадської організації, якщо вона в цілому відповідає статутним цілям релігійної організації).

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути