Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Благодійні внески від релігійної організації: правові підстави

20 січня 2020, 16:06 до роздiлу

Tatiana Chaikova

Допоможіть розібратися в такому питанні. Чи має право релігійна організація вносити благодійні внески на рахунок громадської організації (щоб друга змогла виплатити з/п своїм працівникам, так як наступних кілька місяців не планується прихід коштів на ГО, а штрафів ніхто платити не хоче, тим більше, що люди працюють) По статуту ГО має право отримувати допомогу у вигляді коштів, а РО має право на благодійних засадах підтримувати діяльність всього, що пов"язане з християнством (ГО допомагає відкривати альтернативні християнські школи, і проводить гуртки для дітей). Чи потрібно сплачувати податки? Як правильно вказати призначення платежу? Якими нормативами користуватися, щоб у випадку перевірки всіх убезпечити? Дякую за допомогу.

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

20 січня 2020, 16:06

Доброго дня!

Релігійна організація є юридичною особою приватного права. Відповідно, вона відповідає ознакам благодійника, визначеним пп. 5) ч. 1 ст. 1 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" і може надавати благодійну допомогу.

Громадська організація, якщо вона в даному випадку має статус неприбутковості, відповідає ознакам бенефіціара, визначеним в пп. 1) ч. 1 ст. 1 того ж закону, тобто може отримувати благодійну допомогу.

Єдиний ризик, який може витікати з даної операції, це втрата релігійною організацією статусу неприбутковості внаслідок порушення пп. 133.4.2. п. 133.4. ст. 133 Податкового кодексу. Згідно даної норми доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами. Доходи неприбуткових релігійних організацій використовуються також для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій, у тому числі надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя.

Таким чином, дана операція повинна відповідати статутним цілям та завданням неприбуткової релігійної організації.

За умови дотримання вказаних вимог законодавства щодо неприбуткових організацій жодних податкових зобов'язань з даної операції не виникає. Призначенням платежу може бути вказана благодійна допомога на відповідні цілі, що відповідають статутним цілям релігійної організації (або взагалі на статутну діяльність громадської організації, якщо вона в цілому відповідає статутним цілям релігійної організації).

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути