Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Благодійна організація надає благодійну допомогу, яку отримують люди пільгових категорій. Чи є це гуманітарною допомогою? Чи потрібно реєструватись в Міністерстві Соціальної політики?

01 жовтня 2018, 19:02 до роздiлу

Юлия Мальцева

Мы являемся благотворительной организацией оказывающей благотворительную помощь, получателем которой являются люди льготных категорий. Является ли это гуманитарной помощью? Надо ли регистрироваться в Минсоцполитике и сдавать отчетность? Чем отличается благотворительная помощь от гуманитарной помощи?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

01 жовтня 2018, 19:02

Доброго дня!

Звертаю Вашу увагу, що згідно визначення гуманітарної допомоги, наданого в ст. 1 Закону України "Про гуманітарну допомогу", гуманітарна допомога є різновидом благодійництва, тобто це та сама благодійна допомога, але яка є обов'язково цільовою та адресною, надається в певних конкретних обставинах та визнана як така спеціально уповноваженим органом - Мінсоцполітики. 

Визнання певного вантажу чи коштів гуманітарною допомогою Мінсоцполітики є необхідним, на мою думку, лише в певних передбачених чинним законодавством ситуаціях, наприклад: для отримання відповідних пільг на митниці при ввезенні товарів допомоги; для користування пільгами, передбаченими пп. 165.1.56 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу, при наданні допомоги міжнародними організаціями або їх відокремленими підрозділами в Україні, внесеними у Реєстр отримувачів гуманітарної допомоги; для отримання можливості перераховувати кошти гуманітарної допомоги без продажу іноземної валюти по території України; для відповідного ввезення товарів гуманітарної допомоги на непідконтрольні території Донецької та Луганської областей. У  більшості інших випадків статус гуманітарної допомоги, визнаний Мінсоцполітики, не надасть будь-яких додаткових переваг, при цьому буде достатньо того, що допомога є благодійною згідно документів про її надання.

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути