Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Благодійна допомога від платника податку на прибуток

25 грудня 2018, 13:24 до роздiлу

Лілія Наумович

Доброго дня! Юридична особа, платник податку на прибуток, який здійснює коригування фінансового результату на податкові різниці, планує виплачувати матеріальну (благодійну) допомогу ( цільову, нецільову), фізичним особам - не своїм працівникам. З цього приводу виникло чимало питань, а саме: - Чи існує максимальний розмір для виплати такої допомоги? - Як оподатковується така допомога? - Чи можна допомогу виплатити безпосередньо дитині ( 3р., 6 р., 10, р. тощо)? - Чи потрібно для цілей визначення податкового прибутку фінансовий результат збільшити на суму наданої допомоги?

Відповідь

Вікторія Смолякова

25 грудня 2018, 13:24

Добрий день, Лілія.

Обмежень у сумі надання благодійної допомоги немає.

Оподаткування благодійної допомоги залежить від її виду.

      Нецільова благодійна допомога

Суму нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, не обкладають ПДФО і ВЗ, якщо вона надана в розмірі, що не перевищує сукупно за звітний рік величини, яка обчислюється згідно з абз. 1 п.п. 169.4.1 ПКУ (у 2018 році — 2470 грн.). Сума перевищення 2470 грн. оподатковується ПДФО 18% та ВЗ 1,5%.

Вимоги до одержувача допомоги ПКУ не висуває.

Напрями використання допомоги не важливі.

У Податковому розрахунку за формою № 1ДФ в розд. I неоподатковувану нецільову благодійну допомогу (її частину) відображають з ознакою доходу «169». Оподатковану частину відображають з ознакою доходу «126». Також її потрібно буде відобразити в рядку «Військовий збір» розд. II Податкового розрахунку.

Цільова благодійна допомога

Допомога на лікування і медичне обслуговування

Порядок та умови надання неоподатковуваної допомоги на лікування і медичне обслуговування регулює п.п. 165.1.19 ПКУ.

Мета надання. Компенсація вартості лікування і медичного обслуговування.

Умови надання. 1. Одержувач допомоги — платник податку, що потребує лікування (медичного обслуговування), або член його сім’ї першого ступеня спорідненості, дитина, яка перебуває під опікою або піклуванням платника податку.

2. Допомога може бути надана у вигляді коштів або майна (послуг)

3. Положення п.п. 165.1.19 ПКУ можуть бути застосовані за наявності відповідних документів, що підтверджують цільовий характер надання грошових коштів на оплату лікування або медичного обслуговування (у разі здійснення попередньої оплати таких послуг) або факт надання послуг з лікування або медичного обслуговування платника податків (якщо оплата здійснюється після надання таких послуг) (див. УПК, затверджену наказом Мінфіну від 10.04.2014 р. № 235).

Неоподатковувана сума. Не обмежена розміром.

Форма № 1ДФ. Неоподатковувані суми допомоги на лікування і медичне обслуговування відображають у розд. I Податкового розрахунку за формою № 1ДФ в окремому рядку з ознакою доходу «143», а в розд. II за рядком «Військовий збір» — у загальній сумі доходів, нарахованих/виплачених фіз.особам.

 

У будь-якому разі, отримувач допомоги повинен написати заяву з проханням надати йому допомогу з зазначення виду допомоги, суми та цілі. А також, підтвердити її отримання власним підписом в акті, договорі або іншому документі. Тому при наданні допомоги дітям, варто це робити через одного з батьків або законного опікуна.

На фінансові результати такий вид благодійної допомоги не впливає. Надання будь-якої допомоги фіз.особам підприємства здійснюють за рахунок прибутку.

Зменшити фінансові результати прибуткове підприємство має право у разі надання благодійної допомоги на користь благодійної організації (фонду) внесеної до державного реєстру неприбуткових організацій. Для малодохідників на всю суму допомоги, для високодохідників – не більше 4%.

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути