Благодійна допомога від платника податку на прибуток

25 грудня 2018, 13:24 до роздiлу

Лілія Наумович

Доброго дня! Юридична особа, платник податку на прибуток, який здійснює коригування фінансового результату на податкові різниці, планує виплачувати матеріальну (благодійну) допомогу ( цільову, нецільову), фізичним особам - не своїм працівникам. З цього приводу виникло чимало питань, а саме: - Чи існує максимальний розмір для виплати такої допомоги? - Як оподатковується така допомога? - Чи можна допомогу виплатити безпосередньо дитині ( 3р., 6 р., 10, р. тощо)? - Чи потрібно для цілей визначення податкового прибутку фінансовий результат збільшити на суму наданої допомоги?

Відповідь

Вікторія Смолякова

25 грудня 2018, 13:24

Добрий день, Лілія.

Обмежень у сумі надання благодійної допомоги немає.

Оподаткування благодійної допомоги залежить від її виду.

      Нецільова благодійна допомога

Суму нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, не обкладають ПДФО і ВЗ, якщо вона надана в розмірі, що не перевищує сукупно за звітний рік величини, яка обчислюється згідно з абз. 1 п.п. 169.4.1 ПКУ (у 2018 році — 2470 грн.). Сума перевищення 2470 грн. оподатковується ПДФО 18% та ВЗ 1,5%.

Вимоги до одержувача допомоги ПКУ не висуває.

Напрями використання допомоги не важливі.

У Податковому розрахунку за формою № 1ДФ в розд. I неоподатковувану нецільову благодійну допомогу (її частину) відображають з ознакою доходу «169». Оподатковану частину відображають з ознакою доходу «126». Також її потрібно буде відобразити в рядку «Військовий збір» розд. II Податкового розрахунку.

Цільова благодійна допомога

Допомога на лікування і медичне обслуговування

Порядок та умови надання неоподатковуваної допомоги на лікування і медичне обслуговування регулює п.п. 165.1.19 ПКУ.

Мета надання. Компенсація вартості лікування і медичного обслуговування.

Умови надання. 1. Одержувач допомоги — платник податку, що потребує лікування (медичного обслуговування), або член його сім’ї першого ступеня спорідненості, дитина, яка перебуває під опікою або піклуванням платника податку.

2. Допомога може бути надана у вигляді коштів або майна (послуг)

3. Положення п.п. 165.1.19 ПКУ можуть бути застосовані за наявності відповідних документів, що підтверджують цільовий характер надання грошових коштів на оплату лікування або медичного обслуговування (у разі здійснення попередньої оплати таких послуг) або факт надання послуг з лікування або медичного обслуговування платника податків (якщо оплата здійснюється після надання таких послуг) (див. УПК, затверджену наказом Мінфіну від 10.04.2014 р. № 235).

Неоподатковувана сума. Не обмежена розміром.

Форма № 1ДФ. Неоподатковувані суми допомоги на лікування і медичне обслуговування відображають у розд. I Податкового розрахунку за формою № 1ДФ в окремому рядку з ознакою доходу «143», а в розд. II за рядком «Військовий збір» — у загальній сумі доходів, нарахованих/виплачених фіз.особам.

 

У будь-якому разі, отримувач допомоги повинен написати заяву з проханням надати йому допомогу з зазначення виду допомоги, суми та цілі. А також, підтвердити її отримання власним підписом в акті, договорі або іншому документі. Тому при наданні допомоги дітям, варто це робити через одного з батьків або законного опікуна.

На фінансові результати такий вид благодійної допомоги не впливає. Надання будь-якої допомоги фіз.особам підприємства здійснюють за рахунок прибутку.

Зменшити фінансові результати прибуткове підприємство має право у разі надання благодійної допомоги на користь благодійної організації (фонду) внесеної до державного реєстру неприбуткових організацій. Для малодохідників на всю суму допомоги, для високодохідників – не більше 4%.

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути