Благодійна допомога на статутну діяльність

15 січня 2018, 18:07 до роздiлу

Мирослава Чернышева

Доброго вечора!

Ми є Благодійна організація благодійний фонд (далі по тексту БО БФ).

Виникло питання стосовно благодійної допомоги, а саме:

  1. Чи будуть вважатись грошові кошти, перераховані нами (тобто БО БФ) іншій благодійній організаціїї на статутну діяльність, благодійною допомогою в розумінні Податкового Кодексу України та Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації"?                                      
  2. Це ж саме питання стосується, якщо отримувач благодійної допомоги є пов'язаною особою (тобто засновник обох БО БФ є однією фізичною особою)?

Відповідь

Поліна Нюхіна

30 листопада -1, 0:00

Основні сфери благодійної діяльності визначені част.2 ст.3 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", а також мають бути чітко вказані в Статуті кожної БО. 

Якщо:

-      Статут організації передбачає можливість надання фінансової допомоги іншим організаціям (у т.ч. БО) на статутну діяльність,

-      також у БО-бенефіціар у листі-клопотанні до іншої БО аргументує конкретні цілі/завдання на виконання своєї статутної діяльності, у зв’язку з чим є потреба у фінансовій допомозі,

-      БО-бенефіціар підтвердить свій статут неприбутковості, надавши їй відповідне документальне підтвердження (або витяг із сайту ДФС), 

то така допомога буде вважатися благодійною у розумінні Податкового кодексу України. І не підлягатиме оподаткуванню.

 

БО можуть отримувати благодійну допомогу від інших БО на виконання на виконання своїх статутних завдань, якщо інше не передбачено устанавчими документами таких організацій (п.1 ст. 1 Закону України «Про благолійні організації та благодійну діяльність»). Проте п.1 ст.11 цього ж Закону містить обмеження щодо одержання та розподілу прибутку  серед засновників, членів правління, інших, пов’язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій. Також ч.4 ст. 23 Закону забороняє засновникам, учасникам та членам органів правління БО бути бенефіціарами благодійних програм.

З цього випливає, що, одна БО може надати допомогу іншій БО на статутну діяльність. Проте надання допомоги безпосередньо засновнику як фізичній особі заборонено.

Для отримання однозначної відповіді чи не прослідковується конфлікт інтересів в описаній Вами ситуації, радимо звернутися за індивідуальною податковою консультацією до ДФС. На отриману  відповідь можна буде посилатися для вчинення таких дій чи, навпаки, не здійсювати їх для уникнення порушення чинного законодавства. 

     

 

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути