Благодійна допомога комунальному підприємству

31 травня 2017, 12:22 до роздiлу

Galyna Shkromyda

Підприємство погодилось долучитись фінансово до ремонту дороги. Чи може підприємство перечислити гроші на ремонт дороги комунальному підприємству на підставі договору про благодійну допомогу (пожертву)?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

31 травня 2017, 12:22

Доброго дня!

Згідно п. 1) ч. 1 ст. 1 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" бенефіціар - набувач благодійної допомоги (фізична особа, неприбуткова організація або територіальна громада), що одержує допомогу від одного чи кількох благодійників для досягнення цілей, визначених цим Законом. Бенефіціарами благодійних організацій можуть бути також будь-які юридичні особи, що одержують допомогу для досягнення цілей, визначених цим Законом. Таким чином, законодавство не забороняє комунальним підприємствам одержувати благодійну допомогу, якщо вона надається на визначені законом цілі.

Згідно ч. 1 ст. 3 зазначеного закону цілями благодійної діяльності є надання допомоги для сприяння законним інтересам бенефіціарів у сферах благодійної діяльності, визначених цим Законом, а також розвиток і підтримка цих сфер у суспільних інтересах.

Ч. 2 тієї ж статті визначає сфери благодійної діяльності, зокрема розвиток територіальних громад, розвиток міжнародної співпраці України, стимулювання економічного росту і розвитку економіки України та її окремих регіонів та підвищення конкурентоспроможності України, сприяння здійсненню державних, регіональних, місцевих та міжнародних програм, спрямованих на поліпшення соціально-економічного становища в Україні, сприяння обороноздатності та мобілізаційній готовності країни, захисту населення у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного стану. До однієї з цих сфер можна, на мою думку, віднести і ремонт дороги.

Рекомендується перевірити статут комунального підприємства на предмет відсутності будь-яких обмежень щодо вищевказаного.

Як приклад з моєї практики можу навести надання благодійної допомоги обласному управлінню капітального будівництва на зведення об'єктів соціальної сфери.

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути