Благодійна допомога для юридичної особи публічного права

05 жовтня 2017, 17:16 до роздiлу

Михайло Кривобока

Доброго дня. Є запитання наступного характеру. Яким чином юридична особа публічного права може отримати благодійну допомогу від посольства іноземної держави, акредитованого в Україні?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

05 жовтня 2017, 17:16

Доброго дня!

Згідно п. 11.9. Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління НБУ від 12.11.2003  № 492 наявні кошти з поточного рахунку типу "Н" можуть бути використані офіційним представництвом згідно з кошторисом для перерахування офіційним представництвом благодійних внесків на користь юридичних осіб-резидентів відповідно до законодавства України.

Згідно Бюджетного кодексу України (див. наприклад ст. 13), Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами
освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2000 р. № 1222, тощо бюджетні установи і заклади можуть отримувати благодійні внески від юридичних та фізичних осіб - резидентів і нерезидентів. Також не бачу обмежень в цьому для державних підприємств як юридичних осіб публічного права. Обмеження на отримання та/чи використання благодійних внесків можуть бути встановлені установчими документами відповідних юридичних осіб.

Як приклад, Посольство Японії в Україні на своєму сайті надає інформацію про надання допомоги українським школам та лікарням.

Надання благодійної допомоги може бути оформлене договором про надання благодійної допомоги та/або актом приймання-передачі, в залежності від розміру та характеру допомоги.

Останні запитання в цьому розділу

Безкоштовне користування та безкоштовна оренда ТМЦ

Добрый день! Благотворительная организация закупает музыкальные инструменты, которые в будущем планирует передавать в бесплатное пользование (аренду) детям. Как правильно документально оформить такую аренду? Если...

Переглянути

Оприбуткування благодійної допомоги ГО

Доброго дня! Як ГО оприбуткувати передану благодійну допомогу у вигляді палатки від фізичної особи? як оцінити її вартість? Чи потрібно орієнтуватися на податкові норми щодо вартісного показника (20 тис) та строки...

Переглянути

Надання матеріальної допомоги БО

Благодійна організація надає матеріальну допомогу бенефіціарам через ФОПів, які є соціальними консультантами в цій організації (3 група)згідно договорів. Чи правомірні дії БО надання матеріальної допомоги через...

Переглянути

Оформлення БФ благодійної допомоги

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще оформити наступну операцію: до благ.фонду звернулась багатодітна неповна родина (мати-інвалід 2гр,4 дітей) з проханням надати допомогу на закупівлю дров для обігріву...

Переглянути

Отримання благодійної допомоги від БФ

Добрий день. Чи можуть вчителі отримувати благодійну допомогу від БФ, з яким Адміністрація державної школи не підписала Меморандуму? В яких документах висвітлюється це питання? Якщо ні, то які юридичні наслідки...

Переглянути